laser beam ne demek?

 1. Lazer ışını

lazer

 1. Çok güçlü pırıltılar oluşturan, değişik alanlarda kullanılan ışık kaynağı.
 2. Bir seri paralel çizgilerde aynı fazda hareket eden, karşılıklı duran aynalarda çok sayıda yansıma ile sinyali yükseltilen, yüksek enerji oluşturmak üzere tek noktada toplanabilen belirli bir dalga boyunda bir ışık demeti. Katı, sıvı veya gaz lazerler vardır. Lazer ışıması yüksek enerjilidir, koherentdir ve monokromatiktir.Yüksek enerjili, monokromatik ışıma gerektiren Raman ve floresans gibi spektrofotometrik tekniklerde kullanılır.
 3. Yırtık, parçalanmış.
 4. Çok yüksek yoğunluğa odaklanabilen ışık enerjisi kaynağıyla medikal ve cerrahi amaçla fokal doku eksizyonu ve koagülasyon olanağı veren alet. Argon lazer, eksimer lazer, yağ lazer gibi çeşitleri vardır.
 5. (en)Laser.

laser beam drilling

 1. Lazer isiniyla delme

laser depilation

 1. Lazer depilasyon

beam

 1. Işın
 2. Yaymak, saçmak (ışık).
 3. Yayın yapmak.
 4. Gözleri parlamak, gözlerinin içi gülmek
 5. Işımak, ışık saçmak, parlamak.
 6. Kiriş, hatıl, putrel
 7. Direk, mertek
 8. Terazi kolu
 9. Araba veya saban oku
 10. Yüzü sevinçle parlamak

Türetilmiş Kelimeler (bis)

laser beam drillinglaser depilationlaser devicelaser epilationlaser fusionlaserlaser guided bomblaser gunlaser in situ keratomileusislaser induced fluorescencelaselasegue belirtisilasegue signlaslas ülkesilas vegaslasalasafbeambeam actionbeam aerialbeam alignmentbeam anglebeam antennabeam arraybeam axisbeam balancebeam benderbeabeablebeachbeach ballbeach buggy
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın