kant laplace teorisi ne demek?

  1. Güneş Sistemi’nin oluşumu ile ilgili farklı teoriler ortaya atılmıştır. En geçerli teori sayılan Kant-Laplace teorisine Nebula teorisi de denir. Bu teoriye göre, Nebula adı verilen kızgın gaz kütlesi ekseni çevresinde sarmal bir hareketle dönerken, zamanla soğuyarak küçülmüştür. Bu dönüş etkisiyle oluşan çekim merkezinde Güneş oluşmuştur. Gazlardan hafif olanları Güneş tarafından çekilmiş, çekim etkisi dışındakiler uzay boşluğuna dağılmış ağır olanlar da Güneş’ten farklı uzaklıklarda soğuyarak gezegenleri oluşturmuşlardır.

kant

  1. Şeker ve limonla içilen sıcak su.
  2. (en)Influential German idealist philosopher.
  3. Kant

kant felsefesi ile ilgili

  1. (en)Kantian.

laplace

  1. 1749-1827. Piere SimeoneLaplace, Fransız matematikçisi. Matematiğin bir çok dallarında önemli çalışmaları vardır. Çalışma alanları içinde diferansiyel denklemler, potansiyeller teorisi, olasılıklar teorisi, astronomi, mekanik, fizik gibi dallar yer almaktadır.

teorisi

  1. (en)Theory, speculation.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

kantkant felsefesi ile ilgilikant felsefesi taraftarıkant felsefesi yanlısıkantaksantinkantarkantar ağasıkantar kabağıkantar kolukantar topukankan adacığıkan ağlamakkan akçasıkan akçesilaplacelaplace beltrami operatörülaplace dağılımılaplace denklemilaplace distributionlaplace dönüşümülaplace equationlaplace integrallaplace integralilaplace inverse transformationlaplap coveringlap dissolvelap doglap joint
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın