kanatlı denizatıgiller ne demek?

 1. Balıklar (Pisces) sınıfının, kemikli balıklar (Teleostei) takımının, geri kemikli omuzlular (Catosteomi) alt takımından, göğüs yüzgeçleri kanat biçimini almış, vücutları yassı, başları boru gibi uzamış türlere sahip bir familya.
 2. Kemikli balıklardan, göğüs yüzgeçleri kanat biçimini almış, vücutları yassı, başları boru gibi uzamış türlere sahip bir familya.
 3. (en)Pegasues.
 4. (fr)Pégasses
 5. (la)Pegasidae

kanatlı denizatı

 1. Kemikli balıklar (Teleostei) takımının,kanatlı denizatıgiller (Pegasidae) familyasından, 10 cm kadar uzunlukta, göğüs yüzgecinin ilk 5 ışını kuvvetli dikenlere değişmiş, Hint Okyanusu'nda yaşayan bir tür.
 2. Kemikli balıklar (Teleostei) takımının kanatlı denizatıgiller (Pegasidae) familyasından, uzunluğu 10 cm olabilen, göğüs yüzgecinin ilk beş ışını kuvvetli dikenlere değişmiş ve Doğu Hindistan Okyanusunda yaşayan bir tür.
 3. (en)Pegasus.
 4. (fr)Pégase
 5. (la)Pegasus volans
 6. (la)Pegasus

kanatlı

 1. Kanadı olan
 2. (en)Alated.
 3. (en)Winged.
 4. (en)Ptero-.
 5. (en)Finned.

denizatı

 1. Başı at başına benzeyen, suda dik duran, kuyruk yüzgeci olmayan, 10-15 cm boyunda bir deniz hayvanı (Hippocampus hippocampus).
 2. Kemikli balıklar (Teleostei) takımının, deniziğnesigiller (Syngnathidae) familyasından, 10-18 cm kadar uzunlukta bir tür. Denizaygırı.
 3. Kemikli balıklardan, deniz iğnesigiller (Syngnathidae) familyasından, 18 cm kadar uzunlukta olabilen bir tür.
 4. (en)Sea horse.
 5. (en)Hippocampus.
 6. (en)Seahorse.
 7. (fr)Hippocampe
 8. (la)Hippocampus hippocampus

Türetilmiş Kelimeler (bis)

kanatlı denizatıkanatlıkanatlı akarıkanatlı atkanatlı ayakkabıkanatlı böceklerkanatlı çarkkanatlı çiçeğikanatlı deniz atıkanatlı deniz atıgillerkanatlandırmakanatlandırmakkanatlanıp uçmakkanatlanışkanatlanmadenizatı
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın