kanatlı denizatı ne demek?

 1. Kemikli balıklar (Teleostei) takımının,kanatlı denizatıgiller (Pegasidae) familyasından, 10 cm kadar uzunlukta, göğüs yüzgecinin ilk 5 ışını kuvvetli dikenlere değişmiş, Hint Okyanusu'nda yaşayan bir tür.
 2. Kemikli balıklar (Teleostei) takımının kanatlı denizatıgiller (Pegasidae) familyasından, uzunluğu 10 cm olabilen, göğüs yüzgecinin ilk beş ışını kuvvetli dikenlere değişmiş ve Doğu Hindistan Okyanusunda yaşayan bir tür.
 3. (en)Pegasus.
 4. (fr)Pégase
 5. (la)Pegasus volans
 6. (la)Pegasus

kanatlı denizatıgiller

 1. Balıklar (Pisces) sınıfının, kemikli balıklar (Teleostei) takımının, geri kemikli omuzlular (Catosteomi) alt takımından, göğüs yüzgeçleri kanat biçimini almış, vücutları yassı, başları boru gibi uzamış türlere sahip bir familya.
 2. Kemikli balıklardan, göğüs yüzgeçleri kanat biçimini almış, vücutları yassı, başları boru gibi uzamış türlere sahip bir familya.
 3. (en)Pegasues.
 4. (fr)Pégasses
 5. (la)Pegasidae

kanatlı deniz atı

 1. (Pegasus volans) Kemikli-balıklar (Teleostei) takımının kanatlı-deniz-atıgiller (Pegasidae) familyasından (bk.) bir balık türü. Uzunluğu 10 cm. Göğüs yüzgecinin ilk 5 ışını kuvvetli dikenlere değişmiştir. Doğu Hindistan Okyanusunda yaşar.
 2. (en)Pegasus.
 3. (al)Schwimmrösschen
 4. (fr)Pégase

denizatı

 1. Başı at başına benzeyen, suda dik duran, kuyruk yüzgeci olmayan, 10-15 cm boyunda bir deniz hayvanı (Hippocampus hippocampus).
 2. Kemikli balıklar (Teleostei) takımının, deniziğnesigiller (Syngnathidae) familyasından, 10-18 cm kadar uzunlukta bir tür. Denizaygırı.
 3. Kemikli balıklardan, deniz iğnesigiller (Syngnathidae) familyasından, 18 cm kadar uzunlukta olabilen bir tür.
 4. (en)Sea horse.
 5. (en)Hippocampus.
 6. (en)Seahorse.
 7. (fr)Hippocampe
 8. (la)Hippocampus hippocampus

Türetilmiş Kelimeler (bis)

kanatlı denizatıgillerkanatlı deniz atıkanatlı deniz atıgillerkanatlıkanatlı akarıkanatlı atkanatlı ayakkabıkanatlı böceklerkanatlı çarkkanatlı çiçeğikanatlandırmakanatlandırmakkanatlanıp uçmakkanatlanışkanatlanmadenizatıdenizationdenizakbalığıdenizala balığıdenizalasıdenizalpdenizaltıdenizdeniz adamıdeniz akıntılarıdeniz akıntısıdeniz alabalığı
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın