kalkınma kredisi ne demek?

 1. Kalkınmayı sağlamak ve hızlandırmak amacıyla verilen uzun vadeli ve düşük faizli kredi.
 2. (en)Development credit.

kalkınma kutupları

 1. Gelecekte kalkınma olasılığı yüksek olan ve devlet tarafından yapılacak sağlık, eğitim, altyapı gibi her türlü yatırım ve kurumsal düzenlemelerle girişimcilere daha cazip yatırım olanaklarının sağlandığı küçük yerleşim birimleri ya da bölgeler.
 2. (en)Development poles.

kalkınma bankacılığı

 1. Sermaye piyasasının gelişmediği ülkelerde, yatırım sermayesi yetersizliğini gidermek ve teknik yardım sağlamak yoluyla girişimcilerin temel sanayilere yatırım yapmak konusundaki korku ve kararsızlıklarını ortadan kaldırarak sanayileşmeyi hızlandırmak amacıyla etkinlikte bulunan bankacılık.
 2. (en)Development banking.

kredi

 1. Borç ödemede güvenilir olma durumu.
 2. Ödünç alınan veya verilen mal, para
 3. Güven, saygınlık, itibar.
 4. Belli bir öğrenimin tamamlanması için öğrencilerden istenen her türlü kuramsal ve uygulamalı çalışmalar göz önünde tutularak bir yarıyıl veya bir öğretim yılı okutulan herhangi bir dersin, okul programı bütünlüğü içindeki değerini nicelik olarak gösteren birim.
 5. Para, mal veya para cinsinden bir değerin belirli bir vade ve koşulla geri alınmak üzere verilmesi.
 6. Bk. sayca
 7. Bk. öğrenim değeri
 8. Bk. öğrenim ödencesi
 9. (en)Credit.
 10. (en)Trust.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

kalkınma kutuplarıkalkınma bankacılığıkalkınma ekonomisikalkınma hızıkalkınma için bölgesel işbirliği örgütükalkınma için bölgesel işbirliği teşkilatıkalkınmakalkınma iktisadıkalkınma ile ilgilikalkınma izlemikalkındırmakalkındırmakkalkındırmamakkalkınışkalkıkkalkık burunkalkık burunlukalkık kenarlı şapkakalkık uçlukredisi düşmekkredisine yazmakkredisizkredisizlikkredikredi açmakkredi anlaşmasıkredi birliğikredi creditkreastekreasyonkreasyonizmkreatifkreatin
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın