kadeh hücresi ne demek?

 1. Bk. goblet hücresi
 2. Genellikle sindirim ve solunum yollarında mukoza hücreleri arasında bulunan, örtü epiteli içerisinde aralıklarla yer alan, orta kısımları şişkin, bazal kısımları ise dar kadeh biçiminde, mukoza yüzeyini kayganlaştıran ve koruyan müköz salgı yapan ve PAS pozitiflik gösteren tek hücreli bir bez, goblet hücresi, selula kalisiformis, üniselüler bez.
 3. Genellikle sindirim ve solunum sistemlerini astarlayan tek tabakalı örtü epitel hücrelerinin aralarında bulunan, mukus salgılayarak çevredeki hücrelerin yüzeyinin korunması ve kayganlığını sağlayan, çekirdeği bazal bölgeye yakın bulunan, kadeh biçimindeki tek hücreli bir bez, goblet hücresi.
 4. (en)Exocrinocytus caliciformis, İng. goblet cell.
 5. (en)Goblet cell.

goblet hücresi

 1. Genellikle sindirim ve solunum sistemlerini astarlayan tek tabakalı örtü epitel hücrelerinin aralarında bulunan, mukus salgılayarak çevredeki hücrelerin yüzeyinin korunması ve kayganlığını sağlayan, çekirdeği bazal bölgeye yakın bulunan, kadeh şeklindeki tek hücreli bir bez. Kadeh hücresi.
 2. Kadeh hücresi.
 3. Kadeh hücresi.
 4. (en)Goblet cell.
 5. (fr)Cellule de goblet

kadeh

 1. İçki içmeye yarayan ayaklı bardak
 2. Bu bardağın alabileceği miktarda olan.
 3. Kadehte bulunan içki
 4. Laboratuvarda sıvıların ölçülmesi ve aktarılması gibi genel amaçlarla kullanılan, ağzı geniş, dip kısmı dar, kadehe benzer cam kap.
 5. (en)Glass.
 6. (en)Goblet.
 7. (en)Bowl.
 8. (en)Chalice.
 9. (en)Wineglass.
 10. (en)Tumbler.

kadeh arkadaşı

 1. Birlikte içki içilen kimse.

hücresi

 1. (en)T cell

Türetilmiş Kelimeler (bis)

kadehkadeh arkadaşıkadeh arkadaşlığıkadeh artığıkadeh ayağıkadeh biçiminde goncakadeh gözesikadeh kaldırmakadeh kaldırmakkadeh likenikadekadkadagankadağakadahkadaitchahücresihücresinde hata varhücresizhücresiz aşıhücresiz boğmaca aşısıhücresiz sistemhücreseçeneklerihücreselhücresel aracılarhücresel bağışıklıkhücresel belirteçlerhücrehücre açıklamasıhücre adezyon moleküllerihücre ağzıhücre akile
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın