kılıç bacak ne demek?

 1. Bacakları eğri olan, çarpık bacaklı.

kılıç balığı

 1. Kılıç balığıgillerden, burnunda kılıç biçiminde bir uzantısı bulunan, kılçıksız, eti beyaz ve lezzetli, iri bir balık (Xiphias gladius).
 2. Kemikli balıklar (Teleostei) takımının,kılıç balığıgiller (Xiphiidae) familyasından, 3-4 m kadar uzunlukta, eti çok beğenilen, sudan dışarı sıçrayabilen, Atlantik Okyanusu, Akdeniz ve Karadeniz'de yaşayan bir tür.
 3. Kemikli balıklardan, kılıç balığıgiller (Xiphidae) familyasından, 4 m kadar uzunlukta olabilen, eti çok beğenilen, sudan dışarı sıçrayabilen, Atlantik Okyanusu, Akdeniz ve Karadeniz'de yaşayan bir tür.
 4. (en)Swordfish.
 5. (fr)Espadon
 6. (la)Xiphias gladius

kılıç balığıgiller

 1. Her türlü kılıç balığı olan, dişsiz ve pulsuz kemikli balıklar familyası.
 2. Balıklar (Pisces) sınıfının, kemikli balıklar (Teleostei) takımının, dikenli yüzgeçliler (Acanthopterygii) alt takımından, dişleri ve pulları olmayan bir familya.
 3. Kemikli balıklardan, üst çenesi kılıç biçiminde uzamış, dişleri ve pulları olmayan bir familya.
 4. (en)Swordfishes.
 5. (fr)Xiphiidés
 6. (la)Xiphiidae

bacak

 1. Vücudun kasıktan tabana kadar olan bölümü
 2. Hayvanlarda yürümeye veya atlamaya yarayan organ.
 3. Bazı şeylerin yerden yüksekçe durmasını sağlayan dayak, destek veya bunlardan her biri, ayak.
 4. Oyun kâğıtlarında oğlan, vale.
 5. Kalça kemeri ile ayak arasında kalan kısım.
 6. Hlk. Sığır gövde etinde cidagonun ön tarafında kol üzerinden döş hizasına kadar uzanan kaslardan elde edilen pastırmalık et parçası veya bu parçadan yapılan pastırma.
 7. (en)Crural.
 8. (en)Limb.
 9. (en)Shank.
 10. (en)Shin.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

kılıç balığıkılıç balığıgillerkılıç balinasıkılıç ağzıkılıç alayıkılıçkılıç çekmekkılıç dişlikılıç gagalıkılıç hakkıkılı kılınakılı kıpırdamamakkılı kırk yarankılı kırk yaran kimsekılı kırk yaran memurbacakbacak alıştırmalarıbacak arasıbacak bacak üstüne atmakbacak bacak üstüne atmışbacak çevirmebacak egsersizibacak fıtkıbacak gösterisibacak kadarbacabaca başıbaca başlığıbaca borusubaca çekisi
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın