heat conduction ne demek?

 1. Isı iletimi.

ısı

 1. Bir cismin uzamasına, genleşmesine, buharlaşmasına, erimesine, sıcaklığının artmasına, bir iş yapmasına sebep olan fiziksel enerji, hararet.
 2. Doğal vücut sıcaklığı, hararet: İnsan vücudunun doğal ısısı 36,5° C dir.
 3. Hastalığın etkisiyle ortaya çıkan vücut sıcaklığı.
 4. Sıcaklık
 5. Bir özdeğin öğecikleri ya da özdecikleri düzeyindeki öteleme, dönme ve titreşim devinimleri ile ilgili toplam erkesi.
 6. Bir özdeğin öğecikleri ya da özdecikleri düzeyindeki öteleme, dönme ve titreşim devinimleri ile ilgili toplam erkesi.
 7. Bir özdeği, ısıldevingen bir durudan dahayüksek sıcaklıktaki ısıldevingen duruya götürmek için verilmesi gereken erke niceliği.
 8. Bir cismin uzamasına, genleşmesine, buharlaşmasına, erimesine, sıcaklığının artmasına ve bir iş yapmasına sebep olan fiziksel enerji.
 9. (en)Caloric.
 10. (en)Heat.

heat consumption

 1. Isı tüketimi

heat content

 1. Isı miktarı

conduction

 1. Bkz. kondüksiyon
 2. Taşıma, nakletme, isal.
 3. İletme, taşıma

Türetilmiş Kelimeler (bis)

heat consumptionheat contentheat convectionheatheat barrierheat blisterheat capacityheat coilheat crampheat damaged proteinheadhead amphead and shouldershead and shoulders abovehead bindingconductionconduction bandconduction blockconduction by defectconduction currentconduction deafnessconduction distanceconduction electronconduction of heatconduction velocityconductioconductibilityconductibleconductimetric analysisconductimetryconducting
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın