gif and jpeg ne demek?

 1. Gif ve JPEG

gif

 1. Grafik değişim biçimi, grafik dosya formatı
 2. (en)Graphics interchange format
 3. (en)Growth hormone release inhibiting factor

gif atlamalı

 1. (en)Gif interlaced

gif

 1. Grafik değişim biçimi, grafik dosya formatı
 2. (en)Graphics interchange format
 3. (en)Growth hormone release inhibiting factor

and

 1. Yemin içmek, yemin etmek.
 2. (İngilizce) ve, ile, de
 3. (bağlaç) ve, de, ile

jpeg

 1. Bazı sıkıştırma özellikleri seçilerek yaratılan grafik formatı.
 2. joint photographic experts group adlı topluluğun baş harflerinden oluşturduğu bu dosya standartı günümüzde en çok kullanılan formatlardan biridir. jpeg'in çok çeşitli versiyonları mevcuttur. jpeg 8 x 8 piksellik bir alanı alır ve buradaki bilgiyi en düşük değerine kadar sıkıştırır. jpeg renkli ve gri tonlu görüntüleri gerçeğe yakın görünüme sahip olacak şekilde tasarlanmış standart bir görüntü sıkıştırma mekanizmasıdır. bu, dijital kameralarda birçok fotoğrafı çekebilmemizin başlıca nedenlerinden biridir. sıkıştırma bazı dosyalarda "bloklanma", "çentikler" ya da "pikselizasyon" gibi sorunlara yol açabilir.
 3. joint picture experts group tarafından yaratılmış, dosyalının orijinal boyutunu küçülten bir sıkıştırma metodu.
 4. Joint Photographic Experts Group, Sözcüklerinin kısaltılmasından meydana gelen grafik formatıdır. Çözünürlüğü ve renk sayısı çok fazla durağan grafikleri yüksek oranda sıkıştırıp saklayabilen bir formattır. formatı grafik dosyalarında sıkıştırma yaparken "tolerans oranları" kullanır. Bu oranlar dosyanın gerçeğe yakınlık derecesini belirtir.
 5. ( Joint Photographic Experts Group ) Baskı ve TV tekniğinde kullanılan sıkıştırılmalı profesyonel grafik formatı.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

gif atlamalıgifgif dosyalarıgif dosyasıgif filegif filesgif imagegif interlacedgif ve jpeggiffen çelişkisigigiambattistagiamorgiandgiandersandand a bitand a halfand a lot moreand alsoand b printingand b windingand connectiveand d speedand dağlarıanan abbreviated signaturean abbreviation of carabineran abbreviation of kilograman absolute must
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın