elle ateşleme ne demek?

 1. Bk. elle zamanlama

elle zamanlama

 1. Eski kıvılcım ateşlemeli motorlarda ateşleme zamanının elle düzenlenmesi.
 2. (en)Manual timing.
 3. (al)Handzündeeinstellung
 4. (fr)Démarrage à main

elle

 1. Elle, birkaç dilde yayınlanan ve genel ilgi alanlarını kapsayan aylık Amerikan kadın dergisi (moda, sağlık, güzellik, kariyer, aile, vs.)

elle avcılık

 1. Suların çekilmesiyle açıkta kalan su ürünleriyle sığ suda yaşayan hareketsiz, yavaş hareketli su ürünlerinin elle toplanması işlemi.
 2. (en)Hand picking.

ateşleme

 1. Ateşlemek işi.
 2. Çap ve tipine uygun fişeklerin fişek yatağına sürülmesi ile başlayan ve patlatılmasından sonra namluyu terk etmesi ile sonuçlanan bir dizi mekanik ve kimyasal hareketlerin bütünü.
 3. Ateşlikte oluşturulan kıvılcımla yanma odası içindeki karışımın tutuşturulması.
 4. Genellikle bir yanma olayını başlatmak amacıyla özdeğin sıcaklığını, belli tutuşma sıcaklığına yükseltme işlemi. (Özel olarak, içten yanmalı motorlarda patlayıcı gaz karışımını elektrik kıvılcımıyla tutuşturma işlemi.)
 5. Yakıtı tutuşturma, yakma.
 6. Bk. ateşleme
 7. (en)Ignition.
 8. (en)Priming.
 9. (en)Firing.
 10. (en)Setting on fire.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

elleelle avcılıkelle balık yakalamakelle beslemeelle beslenen danaelle bilgi islemelle boyaelle çağırmaelle çalışanelle derin muayeneellell elellaella fitzgeraldelladaateşlemeateşleme açısıateşleme açkısıateşleme anahtarıateşleme arızasıateşleme avansıateşleme avansı kumanda koluateşleme ayar miliateşleme ayarıateşleme bataryasıateşleateşle barut bir yerde durmazateşle oynamakateşateş açmakateş ağızlı alaca levrekateş ağızlı çiklitateş alır gibi
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın