electron acceptor ne demek?

 1. Elektron alıcı

elektron

 1. Bütün atomlarda bulunan negatif yüke sahip temel parçacık, pozitron karşıtı.
 2. Bk. eksicik
 3. Bütün atomların yapısında bulunan elemansel tanecik. (Elektron, atom çekirdeğine bağlıdır ve ortadaki çekirdeğin çevresinde yer alan basamaklarda, değişik sayılardaelektronun döndüğü varsayılır. Her atomdaki basamağın sayısına ve her basamaktaki eksi yüklüelektron sayısına göre değişik kimyasal öğeler ortaya çıkar. Belirli nicelikte elektrik taşıyanelektron, bu özelliğinden dolayı elektrik akımının temel öğesidir.elektronun çeşitli görünüşlerini elektriksel olaylarla izleriz).
 4. Yükü 1,6022.10-19 Coulomb, kütlesi 9 .1096.10-28 g. olan ve atom çekirdeğinin çevresindeki erke düzeylerinde yer alan kalımlı temel parçacık.
 5. Yükü 1,6022.10-19 Coulomb, kütlesi 9 .1096.10-28 g. olan ve atom çekirdeğinin çevresindeki erke düzeylerinde yer alan kalımlı temel parçacık.
 6. Negatif yüklü çekirdek parçacığı.
 7. Yun. Atomda negatif yüklü zerrecik. (Bak: Delil-i inayet)
 8. (en)Electron.
 9. (al)Elektron
 10. (fr)Électron

electron accelerator

 1. Elektron hızlandırıcısı
 2. Elektrik alanlarını kullanarak elektronların hızını çok yüksek bir seviyeye çıkaran cihaz

electron affinity

 1. Eksicik ilginliği

acceptor

 1. Kabul eden, akseptör, alıcı

Türetilmiş Kelimeler (bis)

electron acceleratorelectron affinityelectron avalancheelectronelectron bandelectron beamelectron beam drillingelectron beam recordingelectron beam tubeelectron beamingelectroelectro explosiveelectro explosive deviceelectro galvanizingelectro optical effectacceptoracceptor atomacceptor circuitacceptor levelacceptaccept a billaccept a giftaccept allaccept all mineaccedeaccede toaccede to the ministryaccede to the throneaccedence
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın