eko kaybı artifaktı ne demek?

 1. Ultrasonografide, sesin bir yapıda tamamen yansıması veya emilmesiyle ortaya çıkan görüntü, akustik gölge artifaktı. Taş gibi ses dalgalarını fazla yansıtan kısımların arkasında siyah bir bant durumunda izlenen ve tanıya yardımcı olan bir artifakttır.
 2. (en)Acoustic shadow artefact.

eko

 1. Yansıma
 2. Yankı.
 3. Yansımak
 4. Bk. yankı
 5. Sesin bir yere çarpıp geri dönmesi, yankılanması.
 6. (en)Echo.
 7. (en)Enteric cytopathogenig human or phan
 8. (en)Replication.

eko artışı artifaktı

 1. Ultrasonografide, ses demetinin sıvılar gibi içinden geçtiği dokularda daha az zayıflatıldığında ortaya çıkan artefakt, akustik artış artifaktı.
 2. (en)Acoustic enhancement artifact.

artifakt

 1. Mikroskobik, radyolojik ve ultrasonografik incelemelerde, insan eliyle oluşturulmuş, yapay yapı veya görünüm, artefakt.
 2. Fiziksel veya kimyasal olaylar sırasında meydana gelen ve doğal olmayan bir ürün.
 3. Patolojik değişikliklerden ayrı olarak kas titremeleri, izolektrik çizginin eğrilmesi, alternatif akım karışması, yanlış teknik veya uygulama kusurları gibi kalp dışı faktörlerle EKG üzerinde meydana gelen değişiklikler.
 4. (en)Artifact.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

ekoeko artışı artifaktıeko fenomeniekoakuziekoansefalografiekoensefalografiekoensefalogramekofeminizmekografiekogramekek açıklamaek açıklama ımiek açıklama metniek açıklama penceresikayba karşı savunmakayba uğramakkaybedebilmekaybedebilmekkaybedeceği belli olankaykay etmekkayakaya antilobukaya antilopu
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın