dikdörtgensel bölge ne demek?

 1. Dikdörtgenin sınırladığı düzlemsel bölge.

dikdörtgensel dağılım

 1. (Kuramsal istatistik) a ve b değişmezler olmak üzere olasılık yoğunluk işlevi, (…) olan sürekli dağılım. Tüm değişken değerlerinin aynı olasılıklı olduğu kesikli dağılımı göstermek için de kullanılır, anlamdaş tekbiçimli dağılım.
 2. (en)Rectangular distribution.

dikdörtgensel latis dizaynı

 1. Bk. dikdörtgensel örgü tasarımı

bölge

 1. Sınırları idari, ekonomik birliğe, toprak, iklim ve bitki özelliklerinin benzerliğine veya üzerinde yaşayan insanların aynı soydan gelmiş olmalarına göre belirlenen toprak parçası, mıntıka
 2. Vücut yüzeyinde sınırları belli herhangi bir bölüm, nahiye.
 3. Bir ülkenin, doğal özellikleri, nüfus yapısı, kaynakları, çıkarları açısından türdeşlik gösteren, bir bütün olarak tasarlanmasında yarar görülen bölümü.
 4. Bir kentin, bilinçli bir belgeleme yöneltisinin sonucu olarak, işleyim, tarım, konut, yönetim, tecim vb. işlevleri için, düzentasarında ayrılmış alanlardan herbiri.
 5. (en)Region, zone.
 6. (en)Area.
 7. (en)Zone.
 8. (en)Region.
 9. (en)District.
 10. (en)Division.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

dikdörtgensel dağılımdikdörtgensel latis dizaynıdikdörtgensel olarakdikdörtgensel örgü tasarımıdikdörtgenseldikdörtgensellikdikdörtgendikdörtgen biçimindedikdörtgen çizgedikdörtgen şeklindedikdörtgençizbölgebölge albölge anatomisibölge başsavcısıbölge denetimibölge durguluğubölge eklebölge ekonomisibölge haritasıbölge hastanesiböldürmeböldürmekböleböleçbölek
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın