bölge başsavcısı ne demek?

 1. (en)District attorney.

district

 1. Mahalle
 2. Bucak, kaza
 3. Seçim bölgesi
 4. Mıntıka, bölge
 5. Mıntıkalara ayırmak
 6. İlçe, semt

bölge

 1. Sınırları idari, ekonomik birliğe, toprak, iklim ve bitki özelliklerinin benzerliğine veya üzerinde yaşayan insanların aynı soydan gelmiş olmalarına göre belirlenen toprak parçası, mıntıka
 2. Vücut yüzeyinde sınırları belli herhangi bir bölüm, nahiye.
 3. Bir ülkenin, doğal özellikleri, nüfus yapısı, kaynakları, çıkarları açısından türdeşlik gösteren, bir bütün olarak tasarlanmasında yarar görülen bölümü.
 4. Bir kentin, bilinçli bir belgeleme yöneltisinin sonucu olarak, işleyim, tarım, konut, yönetim, tecim vb. işlevleri için, düzentasarında ayrılmış alanlardan herbiri.
 5. (en)Region, zone.
 6. (en)Area.
 7. (en)Zone.
 8. (en)Region.
 9. (en)District.
 10. (en)Division.

bölge al

 1. (en)Get zones

başsavcı

 1. En üst düzeydeki savcı.
 2. Yüksek Savcılar Kurulu ile birlikte bütün savcı ve savcı yardımcılarının üstü olup, suçların kovuşturulması, ceza davası açılması ve ceza davalarının yargılıklarda kesin yargı verilinceye dek izlenmesi ve cezaları yerine getirmekle görevli savcılık örgütünün başı.
 3. (en)Attorney at law.
 4. (en)Chief prosecutor.
 5. (en)General attorney.
 6. (en)Attorney general.
 7. (fr)Procureur près la cour de cassation

Türetilmiş Kelimeler (bis)

bölgebölge albölge anatomisibölge denetimibölge durguluğubölge eklebölge ekonomisibölge haritasıbölge hastanesibölge hayvanlarının tümüböldürmeböldürmekböleböleçbölekbaşsavcıbaşsavcı yardımcısıbaşsavcılıkbaşsağlığıbaşsağlığı dilemekbaşsağlığı ifade edenbaşsancaktarbaşsatıcı ülke
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın