dayanak fonksiyonu ne demek?

 1. Bk. Minkowski fonksiyoneli.

minkowski fonksiyoneli

 1. (en)Minkowski functional.
 2. (fr)Fonctionnel de Minkowski

dayanak

 1. Dayanılacak şey, istinatgâh, mesnet.
 2. Bir iddiayı güçlendirmeye yarayan tanıt.
 3. Destek, dayanak noktası
 4. Bir gerçekliğin onaylanması için olayların arkasında veya altında bulunan şey, kendisine bir şey yüklenilen, bir varlığa destek olan, altta bulunan temel.
 5. Altta bulunan; temel. Niteliklerin taşıyıcısı; kendisine bir şey yüklenilen şey, töz. Bir gerçekliğin onaylanması için olayların (görüngülerin) arkasında ya da altında bulunması gereken şey.
 6. Ağaçişleri makinelerinde, işlenen parçayı gerekli konumda ve yönde ilerletmeye yarayan aygıt.
 7. (en)Support.
 8. (en)Prop.
 9. (en)Rest.
 10. (en)Base.

dayanak açınığı

 1. Söylemeyi kolaylaştırmak için bir kelimedeki bazı abanık öbeklerinin arasına katılan açınık. lutuf küfür, vasıl, nesil kelimelerindeki ikinci açınıklar birerdayanak açınığıdır.
 2. (fr)Voyelle d'appui

Türetilmiş Kelimeler (bis)

dayanakdayanak açınığıdayanak belgesidayanak bulmakdayanak duvarıdayanak noktasıdayanak yıldızıdayanaklıdayanaklıkdayanaksızdayanacak gücü kalmamakdayanağı kalmamakdayanağı olmayandayandayadayahatundayakdayak arsızıdayak atmafonksiyonun değerifonksiyonun ekstremum değerifonksiyonun grafik üstüfonksiyonun hemen hemen periyodufonksiyonun kaldırılmışıfonksiyonun lebesgue noktasıfonksiyonun seriye açılımıfonksiyonun sıfırıfonksiyonun tipifonksiyonfonksiyon adıfonksiyon bozukluğufonksiyon hesaplamasıfonksiyon için cauchy kriteri
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın