düzenleyici hesaplar ne demek?

 1. Bk. nazım hesaplar

nazım hesaplar

 1. İşletmenin borç, alacak ve mal varlığını doğrudan ilgilendirmeyen işlemlerin bilgi amaçlı tutulduğu hesaplar.
 2. Bk. düzenleyici sayışım
 3. Bk. düzenleyici sayışımlar
 4. (en)Regulatory accounts.

düzenleyici

 1. Herhangi bir işi, kuruluşu gerçekleştirip düzenli sonuç alınmasını üstlenen kimse, organizatör, aranjör.
 2. Regülatör.
 3. Bkz. gerilim düzenleci.
 4. Sahne yetkilisinin yardımcısı. Çalışmalarda ve gösteriler sırasında oyun düzeni ile saptanmış işleri (oyuncuların girişlerini, müzik, ışıklama repliklerini, dekor değişimini, perdenin açılıp kapanmasını) denetler. Aynı zamanda, gerektiğinde, sahne gerisinden uygulayım işliklerine ve giysiliklere bağlantı kurmakla görevlendirilir.
 5. Akım, gerilim, salınım, hız, güç, basınç vb. bir çalışma öğesini belirli düzeyde tutabilen ya da belirli bir kurala göre değiştirebilen aygıt.
 6. Tampon çözelti.
 7. Yüzdürme (flotasyon) işleminde pH kontrolu için kullanılan kireç vs. gibi bir madde.
 8. (en)Assistant stage-manager.
 9. (en)Regülator.
 10. (en)R.

düzenleyici adı

 1. (en)Editor name

hesaplar

 1. (en)Accounts

Türetilmiş Kelimeler (bis)

düzenleyicidüzenleyici adıdüzenleyici birleştirimdüzenleyici ele geçirme kuramıdüzenleyici ele geçirme teorisidüzenleyici gendüzenleyici kapasitedüzenleyici kurumun esir alınması teorisidüzenleyici kurumun kuşatılması teorisidüzenleyici kuşatma kuramıdüzenleyendüzenleyen kimsedüzenleyerekdüzenledüzenle buldüzenle ıçeriğidüzenlemedüzenleme denetimihesaplarhesaplar bendenhesaplarda mutabakat temin etmekhesaplarda oynama yapmakhesaplarda yanılmış olmakhesapları denetlemehesapları gözden geçirmekhesapları kontrol etmekhesapların güncelleştirilmesihesapların ibrasıhesaplamahesaplama kontrol devresihesaplama seçeneklerihesaplama sistemihesaplamak
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın