canavar otu ne demek?

 1. Canavar otugiller familyasının örnek türlerinden olan ve kenevirle tütün köklerinin asalaklarından biri sayılan çiçekli bitki (Orobanche ramosa).
 2. Canavar otugiller (Orobanchaceae) familyasından ülkemizde 40 kadar türü bulunan parazit bitkilere verilen genel ad. Bostanbozan.

canavar otugiller

 1. Bitişik taç yapraklı iki çeneklilerden, tarım bitkilerine zarar veren asalak bir bitki familyası.
 2. Otsu formda, gövdeleri kırmızının değişik tonlarında olabilen, yaprakları pul şeklinde körelmiş, meyveleri kapsül tipinde, bitki kökleri üzerinde parazit olan bir familya.
 3. (la)Orobanchaceae

canavar balığı

 1. Köpek balıkları (Selachii) takımının, dev köpek balığıgiller (Lamnidae) familyasından, 10-12 m kadar uzunlukta, bütün denizlerin derin kısımlarında yaşayan, özellikle insanlar için çok tehlikeli olan bir tür.
 2. (en)Shark.
 3. (fr)Réquin blanc
 4. (la)Carcharadon carcharias

ot

 1. Ağı, zehir.
 2. İlaç.
 3. Esrar.
 4. Otla yapılmış veya otla doldurulmuş.
 5. Toprak üstündeki bölümleri odunlaşmayıp yumuşak kalan, ilkbaharda bitip bir iki mevsim sonra kuruyan küçük bitkilere verilen ortak ad
 6. Yunanca kulak anlamında kullanılan ön ek
 7. Toprak üstü gövdeleri genelde yeşil renkli olan ve ikincil kalınlaşmanın olmadığı bitkiler.
 8. Hayvan yemlerinin tümü.
 9. (en)Output transformer.
 10. (en)Occupational Therapy Use of a vocational or vocational tasks as a form of therapy.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

canavar otugillercanavar balığıcanavar düdüğücanavar gibicanavar gibi yemekcanavar kesilmekcanavarcanavar köpek balığıcanavar köpek balıklarıcanavar ruhlucanavaninecanacana can katmakcana işlemekcana kastcana kıymakotu biçip kurutmakotu çek, köküne bakotukoturoturacağı yeri ayarlamakoturacakoturacak yeroturacak yer sağlamaoturağını tamir etmekoturakotot cinsindenot çekirgeleriot çıkaranot doğrama makinesi
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın