boylu kuşlar ne demek?

  1. (Yun. aipys: yüksek; ornis: kuş) Kuşlar (Aves) sınıfının, karinasızlar (Ratitae) bölümünden, çok iri boylu, yumurtası yaklaşık 30 cm kadar, Pleistosende Madagaskar'da yaşamış ve soyu tükenmiş olan bir takım.
  2. (la)Aepyornithes

boylu kuşgiller

  1. (Yun. aipys: yüksek; omis: kuş) Kuşlar (Aves) sınıfının, karinasızlar (Ratitae) bölümünün, boylu kuşlar (Aepyornithes) takımından, soyu tükenmiş olmakla beraber bazı türlerinin yakın zamana kadar yaşadığı bilinen bir familyası. Dev boylu kuş (Aepyornis maximius) türü iyi bilinir.
  2. (la)Aepyornithidae

boylu ardıç

  1. (en)Juniperus excelsa.

kuşlar

  1. Çok hücreli hayvanlardan, omurgalıların geniş bir sınıfı.
  2. Omurgalı hayvanlardan, vücutları tüylerle örtülü, yürekleri dört odalı, sıcakkanlı, ön ayakları kanatlara değişmiş, bazı kemiklerinin içi boş ve deri altında hava keseleri bulunan, dişi ve erkek bireyleri bazen ayrı renkte olabilen türlere sahip geniş bir sınıf.
  3. (en)Birds.
  4. (fr)Oiseaux
  5. (la)Aves

Türetilmiş Kelimeler (bis)

boylu kuşgillerboylu ardıçboylu bosluboylu boyuna uzanmakboylu boyuncaboylu gıcırboyluboylu posluboylucaboylaboyla bağa tarkanboyla kutlug yarganboylamboylam çizgisiboyboy abdestiboy aptestiboy atmakboy ayırıcıkuşlarkuşlar alemikuşlara aitkuşlardan bulaşan bir hastalıkkuşların birlikte uçuş düzenikuşların ötüşmesikuşlakkuşkuş ağıkuş akarıkuş avcısıkuş avı
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın