bengal kaplani ne demek?

 1. (en)Bengal tiger

bengal

 1. (en)Region in India.
 2. Bengal

Bengal kedisi

 1. Amerika'Dan köken alan, kaybolmaya yüz tutmuş Asya leopar kedisinin yeniden yakalayabilmek için Asya leopar kedisinin ev kedileriyle birleştirilmesi sonucu geliştirilmiş, uzun bedeni, sağlamlığı ve kaslarının gelişimiyle dikkat çeken, tüyleri kısa veya orta uzunlukta, leopar, kar leoparı ve mermer leopar olmak üzere üç renk grubu bulunan, tüm kahverengi benekli renkleri kabul edilen fakat sarı, uçuk sarı, sarımsı kahverengi, altın ve turuncu olanları genelde daha fazla tercih edilen, uslu, kararlı, bağımsız ve şefkatli yapıda, yürüyüşü, atılan objeleri geri getirmesi ve suyla oynamasıyla tanınan, kısa tüylü kedi ırkı.
 2. (en)Bengal Cat.

bengal cat

 1. Bengal kedisi

kaplan

 1. Kedigillerden, enine siyah çizgili, koyu sarı postu olan, Asya'da yaşayan çevik ve yırtıcı hayvan (Felis tigris).
 2. Etçiller (Carnivora) takımının, kedigiller (Felidae) familyasından, 225-260 cm kadar uzunlukta, tarçın renkli ve enine kara çizgileri bulunan, kuyruğu püskülsüz, Asya'da yaşayan bir tür.
 3. Kedigillerden, enine siyah çizgili, koyu sarı postu olan çevik ve yırtıcı hayvan.
 4. vahşi kedigillerden, benekli, yırtıcı hayvan
 5. (en)Big cat.
 6. (en)Control for water turbines which varies pitch of blades in accordance with load, resulting in high efficiency over large-load range.
 7. (en)Vicar.
 8. (en)Tiger.
 9. (fr)Tigre
 10. (la)Felis tigris, Panthera tigris

Türetilmiş Kelimeler (bis)

Bengal kedisibengal catbengal dilibengal gülübengal lightbengalbengal roseBengal sığırıbengal tigerbengaleebengahbengbenben affleckben amerikadan geliyorum.ben crenshawben dekaplankaplan atlamasıkaplan boğankaplan böcekkaplan böceklerkaplakaplamkaplam alanıkaplam belirlenimikaplam belirlenimi imikapkap birleştirmekap burnukap dokumacı kuşukap dolusu
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın