Bengal kedisi ne demek?

 1. Amerika'Dan köken alan, kaybolmaya yüz tutmuş Asya leopar kedisinin yeniden yakalayabilmek için Asya leopar kedisinin ev kedileriyle birleştirilmesi sonucu geliştirilmiş, uzun bedeni, sağlamlığı ve kaslarının gelişimiyle dikkat çeken, tüyleri kısa veya orta uzunlukta, leopar, kar leoparı ve mermer leopar olmak üzere üç renk grubu bulunan, tüm kahverengi benekli renkleri kabul edilen fakat sarı, uçuk sarı, sarımsı kahverengi, altın ve turuncu olanları genelde daha fazla tercih edilen, uslu, kararlı, bağımsız ve şefkatli yapıda, yürüyüşü, atılan objeleri geri getirmesi ve suyla oynamasıyla tanınan, kısa tüylü kedi ırkı.
 2. (en)Bengal Cat.

bengal kaplani

 1. (en)Bengal tiger

bengal cat

 1. Bengal kedisi

kedi

 1. Kedigillerden, köpek dişleri iyi gelişmiş, kasları çevik ve kuvvetli evcil veya yabani, küçük memeli hayvan (Felis domesticus).
 2. Bk. evcilkedi
 3. Kedigiller familyasından evlerde beslenebilen küçük memeli. Avcı, zaman zaman bitkisel gıdalar da tüketebilen etçil hayvan.
 4. (en)Cat.
 5. (en)Feline.
 6. (en)Pussycat.
 7. (en)Pussy.
 8. (en)Puss.
 9. (en)Kitty.
 10. (en)Whisker.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

bengal kaplanibengal catbengal dilibengal gülübengal lightbengalbengal roseBengal sığırıbengal tigerbengaleebengahbengbenben affleckben amerikadan geliyorum.ben crenshawben dekedikedi adımıkedi ailesi üyesikedi atlamasıkedi bağırsak solucanıkedkedakedadkedani akarıkedb
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın