başında kavak yelleri esme ne demek?

 1. (en)Wool gathering.

wool

 1. Yün, yapağı
 2. Yün gibi yumuşak ve tüylü şey
 3. Kıvırcık ve kısa saç
 4. Yün

başında kavak yelleri esen

 1. (en)Wool gathering.

başında

 1. Bir şeyin sırada önde olanı, önde geleni
 2. (en)Near.
 3. (en)Around.
 4. (en)On his hands.

kavak

 1. Söğütgillerden, sulak bölgelerde yetişen, boyu bazı türlerinde 30-40 m'ye değin çıkan, kerestesinden yararlanılan uzun boylu bir ağaç (Populus).
 2. Söğütgillerden, kerestesi kolay işlenebilir ve pür gitar gövdesi olarak kullanılan tonu yalın karakterli, hafif ve düşük maliyetli bir ağaç.
 3. Söğütgiller (Salicaceae) familyasından, yaprakları almaşlı dizilişli ve yapraklarını döken, bazı türlerinin kerestesi için kültürü yapılan bir cins. Ülkemizde akkavak (Populus alba), karakavak (P.nigra), titrekkavak (P.tremula) ve Fırat kavağı (P.euphratica), piramitkavak (P.pyramidiscus) gibi türleri bulunmaktadır.
 4. (en)Poplar.
 5. (fr)Peuplier
 6. (la)Populus

yel

 1. Havanın yer değiştirmesinden oluşan esinti, rüzgâr.
 2. Romatizma ağrısı.
 3. Kalın bağırsaktaki gaz.
 4. Bkz. rüzgâr.
 5. Hlk. Agalaksi.
 6. Esinti, rüzgar.
 7. (en)Wind.
 8. (en)Flatus.
 9. (en)Flatulence.
 10. (en)Rheumatic pain.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

başında kavak yelleri esenbaşındabaşında beklemekbaşında beyaz tüyler bulunan yaban ördeğibaşında değirmen çevirmekbaşında dert tütmekbaşında durmakbaşında kavak yeli esmekbaşında olmakbaşında paralansınbaşın arkasıbaşın art eğik kasıbaşın bükücü kasıbaşın içinbaşın kayu etmekkavakkavak dikmekkavak incirikavak kaplamakavak kelebeğikavakavakavakçılıkkavakincirikavakizkavakkurdukavakava sendromukavabilkavadkavadih
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın