büyük yazılık ne demek?

 1. Ana sayışımların türlerine göre ayrı ayrı yerlerde işlenilmesini, bunların aylık gidişlerinin izlenimini sağlayan ve çıkarılacak genel dengelere dayanak olanbüyük yazılık.
 2. (en)General ledger.
 3. (fr)Grande livre

büyük yazıcı

 1. Yeniçeri ocağının yazmanına verilen san.

büyük yarasalar

 1. (Yun. megas: büyük; kheir: el; pteron: kanat) Memeliler (Mammalia) sınıfının, yarasalar (Chiroptera) takımından, köpeklerinkine benzeyen öne doğru uzamış başlı, kuyrukları körelmiş ya da bulunmayan, gözleri büyük, kulakları küçük olan, Afrika, Hindistan ve Avustralya'da ormanlarda yaşayan bir alt takım.
 2. (en)Fruit bats.
 3. (al)Gross Flattertiere
 4. (fr)Mégachiroptères
 5. (la)Megachiroptera

yazılık

 1. Bir gazete veya dergide yahut bir edebiyat eserinde kendinden önce veya sonra gelenle ilgili olmıyarak başlı başına bir bütün meydana getiren yazı.
 2. (fr)Article

Türetilmiş Kelimeler (bis)

büyük yazıcıbüyük yarasalarbüyük yassı taşbüyük yatakbüyük yaybüyükbüyük küçük harf ayırsamalıbüyük 8büyük 8 mmlik alıcıbüyük 8 mmlik göstericibüyük 8 yöntemibüyük abdestbüyük abdest yapmakbüyük abdesti gelmekbüyük açıklıklı mercekbüyübüyü bilayınbüyü bozmakbüyü dönemibüyü gibiyazılıkyazılık değeriyazılık tutmayazılık tutma ayrılığıyazılık tutma zorunluluğuyazılıkayayazılıyazılı basınyazılı biçimyazılı bildirimyazılı buyrukyazılyazılayazılabilir çentiğiyazılamayazılama masası
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın