atriyal titreme veya titreşimler ne demek?

 1. Kalpte kulakçıkların aşırı derecede çalışması. Her iki durum da aşırı kulakçık çalışmasıyla belirgin olup arasında yalnızca frekans ve seyir yönünden farklılık vardır, atriyal fibrilasyon.
 2. (en)Atrial flutter and fibrillation.

atriyal

 1. Kulakçığa ait
 2. (en)Atrial

atriyal fibrilasyon

 1. Atriyal titreme veya titreşimler.
 2. (en)Atrial fibrillation.

titreme

 1. Titremek işi
 2. Bk. ışıktitremesi.
 3. Sinema ya da almaç görüntülüğünde resmin sürekli olarak hafifçe kıpırdaması biçiminde ortaya çıkan durum
 4. Bk. kırpışma
 5. Bir filmin ya da mıknatıslı ses kuşağının seslendirme ya da okuma aygıtındaki geçişinde düzensizlikten dolayı sesin bozulması.
 6. İskelet kaslarının gözle görülür biçimde titremesi, tremor. Korku, hipokalsemi, hipomagnezemi, ateşli hastalıklar ve elektrolit dengesizliği gibi nedenlerden kaynaklanır.
 7. (en)Shaking.
 8. (en)Trembling.
 9. (en)The shivers.
 10. (en)Shivering.

veya

 1. Ayrı olmakla birlikte aynı değerde tutulan iki şeyi anlatan kelimelerden ikincisinin önüne getirilen söz, ya da, yahut
 2. Olacağı sanılan, seçime bırakılan şeyler ikiden çok olursa kullanılan bir söz.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

atriyalatriyal fibrilasyonatriyal flateratriyal flatteratriyal natriüretik faktöratriyal rupturatriyal septal defektatriyal septum defektiatriyal situsatrialatrial fibrillationatrial flutteratrial flutter and fibrillationatrial natriuretic factorATRatrabatrabilatrabileratrabilioustitremetitreme desenititreme halindetitreme halindekititreme kalitesititreme nöbetititreme salgınıtitreme süzgecititremektitremelititremtitrem ayarıtitretitre etmetitre etmektitrektitrek alev
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın