asalaksal hastalık ne demek?

 1. Asalaklardan ileri gelen hastalık; asalak iğezi. (Uyku hastalığı, sıtma, uyuz, külleme, birerasalaksal hastalıktırlar.)
 2. (en)Parasitic disease.
 3. (al)Schmarotzerhaft Krankheit
 4. (fr)Maladie parasitaire
 5. (la)Parasitosis

asalaksal

 1. Asalağa bağlı, asalak sayılan, asalaktan ileri gelen.
 2. (en)Parasitic.
 3. (al)Schmarotzerisch
 4. (fr)Parasitaire
 5. (la)Parasiticus

asalaksal düşük hastalığı

 1. İneklerin dölyatağı ve öbür eşey örgenlerine düşkün dölüt kamçılısından ileri gelen, boğalarla hasta ineklerden sağlamlara bulaşarak, geniş çapta yavru atmalara yol açabilen aşım hastalığı.
 2. (la)Trichomonosis foetus

hastalık

 1. Organizmada birtakım değişikliklerin ortaya çıkmasıyla sağlığın bozulması durumu, rahatsızlık, çor, dert, sayrılık, illet, maraz, maraza, esenlik karşıtı
 2. Ruh sağlığının bozulması durumu.
 3. Bitkilerin yapılarında görülen bozukluk.
 4. Aşırı düşkünlük, tutku.
 5. Sayrılık
 6. Nedeni, vücutta oluşturduğu değişimleri ve iyileşme olanağı bilinen veya bilinmeyen, karakteristik belirtiler ve bulgular dizisiyle kendini gösteren vücudun herhangi bir bölümü, organ veya sisteminin normal yapısı ve işlevlerinin kesilmesi veya sapması, sayrılık, maraz, rahatsızlık, hlk. illet, kem, morbus, toga.
 7. Çeşitli dış faktörlerin etkisi sonucu vücudun bir bölümü veya tamamında normal fonksiyonun bozulması durumu.
 8. (en)Illness.
 9. (en)Disease.
 10. (en)Sickness.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

asalaksalasalaksal düşük hastalığıasalaksal soluk borusu yangısıasalakasalak arılarasalak bilimiasalak bitkiasalak bitki veya hayvanhastalıkhastalık belirtilerihastalık belirtileri bilimihastalık belirtilerini ele alan bilim dalıhastalık bulaştıranhastalık bulaştırmakhastalık derecesindehastalık devresihastalık etkenihastalık getirenhastalığa eğilimi olan kimsehastalığı modifiye eden antiromatizmal ilaçhastalığı teşhis etmekhastalığı vücudun başka bir bölümüne taşıyan ilaçhastalığın başka bir hastalıkla karışması
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın