argon lazer ne demek?

  1. Lazer.
  2. (en)Argon laser.

argon lazeri

  1. (en)Argon laser.

argon laser

  1. Argon lazeri

lazer

  1. Çok güçlü pırıltılar oluşturan, değişik alanlarda kullanılan ışık kaynağı.
  2. Bir seri paralel çizgilerde aynı fazda hareket eden, karşılıklı duran aynalarda çok sayıda yansıma ile sinyali yükseltilen, yüksek enerji oluşturmak üzere tek noktada toplanabilen belirli bir dalga boyunda bir ışık demeti. Katı, sıvı veya gaz lazerler vardır. Lazer ışıması yüksek enerjilidir, koherentdir ve monokromatiktir.Yüksek enerjili, monokromatik ışıma gerektiren Raman ve floresans gibi spektrofotometrik tekniklerde kullanılır.
  3. Yırtık, parçalanmış.
  4. Çok yüksek yoğunluğa odaklanabilen ışık enerjisi kaynağıyla medikal ve cerrahi amaçla fokal doku eksizyonu ve koagülasyon olanağı veren alet. Argon lazer, eksimer lazer, yağ lazer gibi çeşitleri vardır.
  5. (en)Laser.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

argon lazeriargon laserargon atmosferiargon atmosphereargon gazıargonargonatargonautargonautsargonitargoargo adamargo arsızlıkargo burunargo canlılıklazerlazer belleklazer depilasyonlazer epilasyonlazer eşiğilazer füzyonulazer gösterisilazer ışınılazer ile işaretleme tekniğilazer isiniyla delmelazelaze aroundlaze awaylazlaz kirazılaz yemişilazalazabemid
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın