argon lazeri ne demek?

 1. (en)Argon laser.

argon

 1. Atom numarası 18, atom ağırlığı 39,9 olan, havada % 1 oranında bulunan, rengi, kokusu ve tadı olmayan bir element (simgesi Ar).
 2. Yun. Kim: A sembolü ile gösterilen renksiz, kokusuz ve tatsız bir gaz. Havada % 1 nisbetinde bulunur.
 3. A. A. 39.95, A. S. 18 olan asal gaz elementi.
 4. (en)Symbol, A; at.
 5. (en)Colorless, odorless element Uses include shield in arc welding, furnace brazing, electric and specialized light bulbs and for use in geiger-counting tubes, and lasers Hazard: May cause dizziness and drowsiness and rapid suffocation In liquid form, is extremely cold and may cause frostbite.
 6. (en)Nontoxic gas that is heavier than air, therefore it reduces the transfer of heat and cold It also reduces noise.
 7. (en)An inert gas used in incandescent and fluorescent lamps Inincandescent lamps it helps to retard evaporation of tungsten filament.
 8. (en)Dense gas generally used to insulate drysuit diving Not for breathing purposes.
 9. (en)Gas which, when mixed with mercury, is used in fluorescent lamps and neon tubes In neon tubes, the combination of gases creates a blue color In a neon tube by itself, argon is a pale lavender.
 10. (en)Argon.

argon lazer

 1. Lazer.
 2. (en)Argon laser.

argon laser

 1. Argon lazeri

lazer

 1. Çok güçlü pırıltılar oluşturan, değişik alanlarda kullanılan ışık kaynağı.
 2. Bir seri paralel çizgilerde aynı fazda hareket eden, karşılıklı duran aynalarda çok sayıda yansıma ile sinyali yükseltilen, yüksek enerji oluşturmak üzere tek noktada toplanabilen belirli bir dalga boyunda bir ışık demeti. Katı, sıvı veya gaz lazerler vardır. Lazer ışıması yüksek enerjilidir, koherentdir ve monokromatiktir.Yüksek enerjili, monokromatik ışıma gerektiren Raman ve floresans gibi spektrofotometrik tekniklerde kullanılır.
 3. Yırtık, parçalanmış.
 4. Çok yüksek yoğunluğa odaklanabilen ışık enerjisi kaynağıyla medikal ve cerrahi amaçla fokal doku eksizyonu ve koagülasyon olanağı veren alet. Argon lazer, eksimer lazer, yağ lazer gibi çeşitleri vardır.
 5. (en)Laser.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

argon lazerargon laserargon atmosferiargon atmosphereargon gazıargonargonatargonautargonautsargonitargoargo adamargo arsızlıkargo burunargo canlılıklazerlazer belleklazer depilasyonlazer epilasyonlazer esigilazelaze aroundlaze awaylazlaz kirazılaz yemişilazalazabemid
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın