arap çölü ne demek?

 1. (en)Arabian desert

arabian

 1. Arap, Arap atı
 2. Arap, Arabistanlı
 3. Arabistan a ait

arap alfabesi

 1. Genellikle Müslümanlar tarafından kullanılan, sağdan sola doğru yazılan alfabe.

arap atı

 1. M. Ö. 2000 yıllarından beri Arap Yarımadası ve çevresinde tanınmakta ve yetiştirilme olan, kökenini Orta Asya steplerinin yabani atı olan Tarpan atından alan, morfolojik olarak vücut yapısındaki harmoniyle dikkatleri üzerinde toplayan, beş adet bel omuruna sahip, vücudu yandan bakıldığında bir kareyi andıran yapıda, en çok al, kır ve doru donlara rastlanırken seyrek olarak yağız don da görülen, dörtnala koşarken kuyruk tutma hareketi gösteren, çeki, binek ve yarış yeteneği iyi, sağlam bir beden yapısına, canlı bir mizaç ve yüksek bir kalıtsal güce sahip bir at ırkı.
 2. (en)Arab, Arab horse, Arabian.
 3. (en)Arabian Horse.

çöl

 1. Kumluk, susuz ve ıssız geniş arazi, sahra, badiye
 2. Özellikle sıcak ve ılıman iklim bölgelerinde geniş alanlar kaplayan kurak, sürekli akıştan ve bitki örtüsünden yoksun, günlük ve mevsimlik sıcaklık ayrımları yüksek, nüfuslanma ve yerleşim olanakları çok sınırlı bölgelere verilen ad.
 3. (en)Desert.
 4. (en)Wilderness.
 5. (en)Wasteland.
 6. (en)Waste.
 7. (fr)Désert

Türetilmiş Kelimeler (bis)

arap alfabesiarap atıArap atlarında atlantooksipital yapılış bozukluğuarap bülbülüarap bülbülügilleraraparap darısıarap dili ve edebiyatı uzmanıarap gibi olmakarap halayıkaraara açıklığıara açmakara aksli inis takimiara alıcı dalgalığıçölçöl agamasıçöl bitkisiçöl çekirgesiçöl faresiçöğdürmeçöğdürmekçöğençöğmeçöğmek
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın