arap bülbülü ne demek?

 1. Ötücü kuşlar (Passeriformes) takımının,Arap bülbülügiller (Pycnonotidae) familyasından, 21 cm kadar uzunlukta, başı kara, sırtı kül kahverengi, karnı daha açık olan, Anadolu, Suriye ve Filistin'de ovalarda yaşayan bir kuş türü.
 2. (en)Bulbul.
 3. (fr)Bulbul
 4. (la)Pycnonotus xanthopygus

arap bülbülügiller

 1. Kuşlar (Aves) sınıfının, ötücü kuşlar (Passeriformes) takımının, öz ötücüler (Oscines) üst familyasından, kuyrukları yuvarlak, sırt tüyleri arasında daima kıl tüyleri bulunan, çok güzel sesli, Eski Dünya'nın tropik bölgelerinde ağaçların tepelerinde yaşayan, Arap bülbülü (Pycnonotus xanthopygus), ak kulaklı bülbül (P. leucotis), Nil bülbülü (P.arsinoe), tepeli bülbül (P.jecosus) türleri iyi bilinen bir familya.
 2. (en)Bulbuls.
 3. (fr)Bulbuls
 4. (la)Pycnonotidae, pycnonotus: Arap bülbülü

arap

 1. Negatif fotoğraf.
 2. Zenci, fellah.
 3. Halkına özgü olan
 4. Koyu esmer.
 5. Orta Doğu ile Kuzey Afrika'nın büyük bir bölümünde yaşayan halk ve bu halkın soyundan olan kimse, fellah.
 6. Arap halkına özgü olan
 7. (Kar.Ort. O.): Bir tip: ya baklavacıdır, ya hırsız, ya da dilenci.
 8. (en)Arabic.
 9. (en)Arabian.
 10. (en)Negro.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

arap bülbülügilleraraparap alfabesiarap atıArap atlarında atlantooksipital yapılış bozukluğuarap çölüarap darısıarap dili ve edebiyatı uzmanıarap gibi olmakarap halayıkaraara açıklığıara açmakara aksli inis takimiara alıcı dalgalığıbülbülü altın kafese koymuşlar, ah vatanım demişbülbülün çektiği dilinin belasıbülbülbülbül çanağıbülbül çanağı gibibülbül gibibülbül gibi konuşmak
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın