agar sausage ne demek?

 1. Agar sucuğu

agar

 1. Kırmızı alglerden özütlenen jelâtinimsi bir madde olanagar-agar'dan hazırlanarak bakteri kültürleri için ve elektroforez jelleri için kullanılan jelâtinimsi bir madde.agar-agar.
 2. Su yosunlarından elde edilen, bileşiminde çok sayıda değişik asidik polisakkarit bulunan hidrofilik, sarı renkli, bakteriyolojik kültür vasatlarının hazırlanmasında kullanılan bir madde, agar agar.
 3. Kimi su yosunu türlerinden elde edilen, kuru ve iyonize olmayan, agariboz birimlerinden yapılmış ishal yapıcı bir madde.
 4. Kırmızı alglerden elde edilen agar-agardan hazırlanarak bakteri kültürleri ve elektroforez jelleri için kullanılan jelatinimsi bir madde, agar-agar.
 5. (en)Complex sugar (used in food production, cooking and as a base for bacterial cultures).
 6. (en)Agar.
 7. Agar
 8. Bazı deniz yosunlarından elde edilen jelatinimsi bir madde.

agar sucuğu

 1. Bakteriyolojik kontrollerin türüne bağlı olarak değişik besi yerlerinin kaynatılarak eritilmesinden sonra sucuk kılıflarına doldurulup yaklaşık 15 cm arayla iplere dizilerek 15 dakika süreyle 121 oC' de sterilize edilen ve soğutulduktan sonra düz yüzeylerin bakteriyolojik kontrolünde kullanılan madde.
 2. (en)Agar sausage.

agar agar

 1. Bk. agar
 2. Özellikle Asya denizlerinde yaşayan çeşitli kızıl su yosunlarından çıkarılan jelatinimsi bir polisakkarit.
 3. Agar.
 4. Agar.
 5. (en)Agar agar, substance used as a gelling and stabilizing agent in foods; a culture medium.
 6. (en)Agar-agar.
 7. (en)Agar.
 8. (en)Agar agar.
 9. (al)Agar-agar
 10. (fr)Agar-agar

sausage

 1. Sucuk, sosis
 2. Sosis şeklinde

Türetilmiş Kelimeler (bis)

agar sucuğuagar agaragar agar jeliagar gell immunodiffusion testagar jel immünodifüzyon testiagaragaragaragaricagaricinagarikagaagaca benzeragaçagaç dallariagaç faresisausagesausage chubsausage dogsausage machinesausage meatsausage rollsausage sandvichsauberhaltensaucesauce boatsauce chasseursauce for the goose
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın