AV blok ne demek?

 1. Atriyoventriküler blok.
 2. (en)Atrioventricular block.

atriyoventriküler

 1. Kulakçık-karıncık
 2. (en)Atrioventricular.

av bıçağı

 1. Sadece avda kullanılan, av hayvanlarını kesmeye, yüzmeye ve parçalamaya yarayan oluksuz, sırtının yarı veya yarıdan fazlası küt ya da testereli bıçak.
 2. (en)Toothpick.

av borusu

 1. (en)Mort.

blok

 1. Kocaman ve ağır kitle.
 2. Birden çok bölümü bir araya getirilmiş olan, bir bütün oluşturan.
 3. Politik çıkarları sebebiyle birlik kuran devletler topluluğu.
 4. İçine resim veya yazı kâğıtları konulan karton kap.
 5. Birbirine bitişik büyük yapılar
 6. Voleybolda, file üstünde karşı oyuncunun topu sert vururken, önünde iki veya üç kişinin elleri ile oluşturdukları perde.
 7. Işık ve elektron mikroskobunda incelemek üzere yumuşak biyolojik dokuların ince kesitlerinin alınabilmesi için tespit, suyunu alma vb. gibi çeşitli işlemlerden geçirildikten sonra parafin, epon, araldit vb. gibi maddeler içinde hazırlanan kalıpları.
 8. Deneysel tasarımda amacı, konu dışı tesadüfi nedenlerden meydana gelen değişkenliği saf dışı bırakmak ve gerekirse yok etmek, böylece hatayı azaltmak olan, deneysel birimleri bir örnek bir grupta toplama işlemi.
 9. Bk. öbek
 10. Fr. Birbirine bitişik yapılar.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

av bıçağıav borusuav bölgesiav büyüsüav ağalarıav alanı bekçisiav aramakav avlandı tav tavlandıav avlanmışavav avlanmış, tav tavlanmışav avlayanın, kemer bağlayanınaa 1a alfa lipoproteinemia b basımıa b c basımıblokblok alıntıblok apartmanblok aygıt tablolarıblok başı binablok binablok blok iletimblok boyutublok çizeneğiblok destek bitleribloatbloat linebloat outbloat upbloated
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın