örnek bedel ne demek?

 1. Bir malın kullanılmasından doğan yararın benzerleri dikkate alınarak bilirkişi tarafından belirlenen parasal değeri.
 2. (en)Mesne profits.

örnek boşluğu

 1. Rastlantılı olarak seçilmiş bir örnek evrenini oluşturan örnek birimlerden kiminin ele geçirilemeyişinden doğan boşluk.
 2. (en)Vacancy.

örnek büyüklüğü

 1. Seçilecek örneğin yeterli olabilmesi için araştırma olanakları, evrenin özelliği, Örnek seçme işlemi, varsayımın niteliği, aranan ayrıtların dağılımı ve göz yumulabilir yanılgıya göre saptanan sayısal örnek oylumu.
 2. Bir örnekten diğer örneğe tutarlı sonuçların alınması amacıyla, önceden göze alınan belli bir hata payı ve güvenilirlik alanı içinde ana kitleye ait gerçek ölçüm değerlerini örneğe taşıyabilecek en az örnek sayısı.
 3. (en)Sample size.

bedel

 1. Değer, fiyat, kıymet.
 2. Bir şeyin yerini tutabilen karşılık
 3. Başkasının adına ve onun parası ile hacca giden kimse.
 4. Eşit, denk
 5. Askerlik yapmamak veya yapılacak süreyi kısaltmak isteyenlerin devlete ödedikleri para, bu para yasada belirtilen döviz veya karşılığı değiştirilebilir yabancı ülke parasıdır.
 6. Uşak, hizmetçi, çoban.
 7. Bk. açıklama cümlesi
 8. Bk. açıklayıcı
 9. Bir malın ya da işin karşılığı olan değer, fiyat, denklik.
 10. Karşılık.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

örnek boşluğuörnek büyüklüğüörnek alınan kimseörnek alınan şeyörnek alınmakörnek almaörnek almakörnekörnek çiftlikörnek davaörneğe aitörneğe girme olasılığıörneğe göre satımörneğe göre yapmakörneğe uygunbedelbedel flamasıbedel i misilbedel ile ferağbedel olarakbedel olarak koymakbedel ödemekbedel tutmakbedel vermekbedelcibedebedeckbededbededabedbed and boardbed and breakfastbed and breakfast roombed base
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın