yerde yatan yumurta, gökte uçan kuş olur ne demek?

  1. Bugün beğenmediğiniz, kendisinde yetenek bulmadığınız çocuğun zamanla bilgisi, görgüsü artar, toplumda önemli bir yeri olur.

yerde

  1. (en)Earth, premises, footing, whereabouts, glebe, ground, locale, locality, location, locus, mother earth, place, position, post, quarter, room, seat, site, situation, situs, slot, space, spot, stand, standing, station, stead, terrain, ubiety; pew.

yerde başlatma

  1. Minder dışına çıkmış güreşçilerin durumuna göre güreşi kuralına uygun bir biçimde yerduruşuna göre başlatma.

yatan

  1. 1) az güçlü olup çalışan, çok güçlü olup çalışmayandan daha başarılı olur; 2) soylu, güçlü olmadıkları hâlde geçimlerini sağlamak için çalışanlar soylu, güçlü olup da tembel tembel oturanlara yeğlenirler.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

yerdeyerde başlatmayerde dengeyerde durma haliyerde kalmakyerde kurutmayerde künde karşılığıyerde sürünmekyerde sürüyerek kirletmekyerde uzamakyeryer açmakyer adıyer adı bilimiyer adları bilimiyatanyatan birini oturtmakyatan ölmez, eceli yeten ölüryatan ölmez, yeten ölüryata eğrisiyata pata diyagramıyata pata modeliyatacak yeryatacak yer bulmakyatyat borusuyat ile gitmekyat ile yolculuk etmekyat kiralama ücreti ne kadar
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın