veneral tümör ne demek?

 1. Çiftleşmeyle bulaşan tümör.
 2. (en)Veneral tumor.

veneral tumor

 1. Veneral tümör

veneral vaginitis

 1. Veneral vajinitis

tümör

 1. Ur.
 2. (Yun. neos: genç; plasma: şekil) Hücrelerin anormal çoğalmasıyla oluşan büyüme. Çoğalan hücreler ya o bölgede kalır (iyi huylutümör) ya da çoğalmaya devam eden hücreler organizmanın diğer bölgelerine yayılarak metastaz yapar (habistümör: kötü huylutümör). Neoplasm.
 3. Organizmadaki hücrelerden herhangi birinin özerklik kazanarak sınırsız, ama--cşi--z, ilerleyici ve kontrol edilemez tarzda çoğalmasıyla oluşan, düzenli bir doku organizasyonuna sahip olamayan, başlatıcı neden ortadan kaldırılsa dahi gelişmeye, en azından var olmaya devam eden, yeni ve normal dışı doku kitlesi, neoplazi, neoplazm, neoplazma.
 4. Genel bir anlamda herhangi bir yerel şişkinlik, yangının belli başlı belirtilerinden bir tanesi.
 5. Ur.
 6. (en)Growth.
 7. (en)Tumour.
 8. (en)Growth ur.
 9. (en)Tumor.
 10. (en)Vegetation.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

veneral tumorveneral vaginitisveneral vajinitisveneralvenerabilityvenerablevenerable old manvenerablyvenectasiavenectomyvenedikvenedik altınıvenedik altınlarıvenven trombozuvenavena abdominalis kaudalisvena abdominalis kraniyalistümörtümör baskılayıcı genlertümör başlatılmasıtümör belirteçleritümör bilimitümör depreşmesitümör dev hücresitümör ilerlemesitümör inisiyasyonutümör invazyonutümtüm adtüm adlartüm adları bultüm ağ
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın