vatoz balığıgiller ne demek?

 1. Bk. öz kedi balığıgiller
 2. Vatoz balıkları (Rajiformes) takımından, vücutları yassı ve geniş, göğüs yüzgeçleri büyük olup vücudun yanlarında uzanan, kuyrukları ince, bazen kuyruk yüzgeçleri bulunmayan genellikle kuyruklarında elektrik organları bulunan, derilerinin üzeri dikenli, yumurtlayan türleri içine alan bir familya, tırpanagiller.
 3. (la)Rajidae

öz kedi balığıgiller

 1. Köpek balıklarının örtülü omurgalılara giren bir familyası.
 2. Balıklar (Pisces) sınıfının, köpek balıkları (Selachii) takımının, örtülü omurlular (Tectospondyli) alt takımından, vücutları yassı ve geniş, göğüs yüzgeçleri büyük olup vücudun yanlarında uzanan, kuyrukları ince, bazen kuyruk yüzgeçleri bulunmayan, genellikle kuyruklarında elektrik organları bulunan, derilerinin üzeri dikenli, yumurtlayan türleri içine alan bir familya. Tırpanagiller, vatoz balığıgiller.
 3. (en)Rays.
 4. (fr)Raies
 5. (la)Rajidae, radia: ışın

vatoz balığı

 1. (en)Rough ray

vatoz

 1. Köpek balıklarından, sırtında büyük dikenleri olan, kuma gömülü olarak yaşayan bir balık (Raja clavata)
 2. Köpek balıkları (Selachii) takımının, öz kedi balığıgiller (Rajidae) familyasından, erkeği 70 cm kadar, dişisi 120 cm kadar uzunlukta, sırtında büyük dikenleri bulunan, kuma gömülebilen, Avrupa kıyılarında yaşayan bir tür.
 3. Vatoz balıkları (Rajiformes) takımının, vatoz balığıgiller (Rajidae) familyasından, erkeği 70 cm kadar, dişisi 120 cm kadar uzunlukta olabilen, sırtında büyük dikenleri bulunan, kuma gömülebilen, ülkemiz denizlerinde ve Avrupa kıyılarında yaşayan bir tür.
 4. (en)Thornback ray.
 5. (fr)Raie bouclée
 6. (la)Raja clavata

Türetilmiş Kelimeler (bis)

vatoz balığıvatozvatovatorvatvat includedvat miktarıvat pasteurizationvat saatbalığı çok
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın