torpedo marmorata ne demek?

 1. Bk. torpil balığı
 2. Torpil balığı.
 3. (la)Torpedo marmorata

torpil balığı

 1. Tırpanayı andıran ve başındaki bir organdan elektrik çıkararak başka balıkları öldüren, yavru doğurucu bir balık, uyuşturan balığı (Raia torpedo).
 2. Köpek balıkları (Selachii) takımının, uyuşturan balığıgiller (Torpedinidae) familyasından, 1.5 m kadar uzunlukta, 1 m kadar genişlikte, 30 kg kadar ağırlıkta, rengi yaşadığı yere göre değişebilen, kuma gömülen, kuyruğunu insanlara vurunca uyuşturan, Atlantik, Pasifik, Hint Okyanusu ve Akdeniz'de yaşayan bir tür. Uyuşturan balık.
 3. Vatoz balıkları (Rajiformes) takımının, uyuşturan balığıgiller (Torpedinidae) familyasından, 1,5 m kadar uzunlukta, 1 m kadar genişlikte, 30 kg kadar ağırlıkta olabilen, rengi yaşadığı yere göre değişebilen, kuma gömülen, kuyruğunu insanlara vurunca uyuşturan, Atlantik, Pasifik, Hint Okyanusu ve Akdeniz'de yaşayan bir tür, uyuşturan balık, kadırga balığı, mermer balığı.
 4. (en)Electric ray.
 5. (fr)Tropille marbrée
 6. (la)Torpedo marmorata

torpedo

 1. Torpillemek

torpedo boat

 1. Muhrip, torpidobot

Türetilmiş Kelimeler (bis)

torpedotorpedo boattorpedo boat destroyertorpedo nettorpedo planetorpedo tubetorpedoliketorpedinidaetortor yüzeyitoratoracotoradelfmarmorasyonmarmorealmarmoreal reanmarmoreanmarmorizasyon
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın