tor yüzeyi ne demek?

 1. Uzayda bir çemberin bu çember düzleminde bulunan ve çemberi kesmeyen bir doğru çevresinde döndürülmesiyle elde edilen yüzey. Örneğin; a > r > 0 olmak üzere XOZ düzlemindeki a = (a + r cos t, 0, r sin t] eşitliği ile verilen çemberin OZ ekseni çevresinde döndürülmesiyle elde edilentor yüzeyi için parametrik denklem x = (a+r cos u) cos v, y= (a+r cos u) sint;v, z = r sin u dir. (...)
 2. (en)Torus.
 3. (al)Torus
 4. (fr)Tore

tor

 1. Sık gözlü ağ.
 2. Toy, işe alışkın olmayan, yabani.
 3. Olgunlaşmamış, ham.
 4. Görgüsüz, çekingen, utangaç, acemi.
 5. Bir dairenin kendi düzleminde bulunan fakat merkezinden geçmeyen bir doğru çevresinde dönmesiyle oluşan cisim.
 6. Toy, deneyimsiz.
 7. Ürkek, çekingen, utangaç.
 8. Mağrur, gururlu.
 9. Fidan.
 10. Tok sözlü.

tora

 1. Tevrat

yüzey

 1. Bir cismi uzaydan ayıran dış ve yaygın bölüm, satıh, yüz.
 2. Uzbilimsel olarak iki boyutla gösterilen, bir özdeğin bir evresini öteki evrelerinden ya da başka özdekerden ayıran sınır yüzü.
 3. Uzbilimsel olarak iki boyutla gösterilen, bir özdeğin bir evresini öteki evrelerinden ya da başka özdekerden ayıran sınır yüzü.
 4. Yan yana çatılarak bezemin çeperlerini ortaya çıkaran, üzerlerine kontrplak çakılmış değişik boydaki çerçevelerden oluşan parçalar.
 5. Matematiksel olarak iki boyutla gösterilen ve evrelerin değme sınırlarını belirlediği varsayılan geometrik kavram.
 6. (en)Surface.
 7. (en)Face.
 8. (en)Plane.
 9. (en)Superficies.
 10. (en)Level.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

tortoratoracotoradelftoradelfustorahtoraktorakaltorakalistorakaljitoto a callto a certain degreeto a conversationto a crumbyüzeyi biçimli camyüzeyi sertliğiyüzeyin asli eğrilikleriyüzeyin karakteristik eğrileriyüzeyin normaliyüzeyin teğet vektör alanıyüzeyyüzey adsorpsiyonuyüzey ağıyüzey aktif maddeyüzey alanıyüze aityüze ait olarakyüze ani darbeyüze çıkmakyüze duramamak
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın