toksik anemi ne demek?

 1. (en)Toxanemia.

toksik amino asitler

 1. Zehirli amino asitler.
 2. (en)Toxic amino acids.

toksik amoroz

 1. (en)Toxic amaurosis

anemi

 1. Kansızlık.
 2. Kısaca, halk arasında kansızlık olarak bilinen anemi, alyuvarların sayı olarak az olması ve alyuvarların içerisinde bulunan hemoglobin adı verilen maddenin miktarının azlığıdır.
 3. Kansızlık
 4. Bk. kansızlık
 5. Kandaki alyuvar sayısı veya hemoglobin miktarının normal değerlerin altına düşmesiyle belirgin bir sendrom, kansızlık. En önemli belirtileri mukoza, konjunktiva ve deride solgunlukla birlikte dolaşım ve solunum sistemiyle ilgili bozukluklardır.
 6. Çeşitli nedenlere bağlı olarak kanda eritrosit sayısının azalması, hemoglobin ve hematokrit değerinin normalin altına düşmesiyle belirgin durum, kansızlık.
 7. (en)Anemia.
 8. (en)Anaemia.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

toksik amino asitlertoksik amoroztoksik doğum sonrası metritistoksik doztoksik epidermis nekrolizisitoksiktoksik eşik değertoksik etkitoksik hemolitik anemitoksik immün kompleks birikmesine bağlı aşırı duyarlılık yanıtıtoksitoksidermatoztoksidermitoksidromtoksienfeksiyonanemianemiaanemicanemic anoxiaanemic endocardial murmursanemic hypoxiaanemic necrosisanemikanemik anoksianemik endokardiyal üfürümleranemanematosisanembriyonikaneane bitiane kehlesianebaneban
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın