testere balığı ne demek?

 1. Testere balığıgillerden, Atlantik Okyanusu ve Akdeniz'de yaşayan, burnu uzun ve iki yanı testere gibi dişli olan, köpek balığına benzer iri bir balık, marangoz balığı (Pristis pristis).
 2. Köpek balıklan (Selachii) takımının,testere balığıgiller (Pristidae) familyasından, 7 cm kadar uzunlukta, 2 m kadar testeresi olan, Atlantik Okyanusu ve Akdeniz'de yaşayan bir tür.
 3. Vatoz balıkları (Rajiformes) takımının, testere balığıgiller (Pristidae) familyasından, 2 m kadar testeresi, 4,5 m kadar uzunluğu olabilen, Atlantik Okyanusu ve Akdeniz'de yaşayan bir tür, marangoz balığı.
 4. (en)True saw fish.
 5. (en)Handsaw fish.
 6. (fr)Poisson scie
 7. (la)Pristis pristis

testere balığıgiller

 1. Herkesçe bilinmeyen, anlaşılmayan ve görünenden büsbütün başka olan sebep veya nitelik, mahiyet, zamir, künh
 2. Gövdesi basık, ağzı testere biçiminde, örnek cinsi testere balığı olan bir köpek balığı familyası.
 3. Balıklar (Pisces) sınıfının, köpek balıkları (Selachii) takımının, örtülü omurlular (Tectospondyli) alt takımından, vücutları basık ve uzun, göğüs yüzgeçleri büyük, başı öne doğru uzamış ve kenarları testere gibi tırtıklı, üzerleri plâkoyit pullarla örtülü, doğurarak çoğalan türleri olan bir familya.
 4. Kıkırdaklı balıklardan, vatoz balıkları (Rajiformes) takımına ait, burunları kılıç biçiminde uzamış ve yan taraflarında dişler bulunan, üzerleri plakoyit pullarla örtülü, doğurarak çoğalan türleri olan bir familya, testere balıkları, testere dişliler.
 5. (en)True saw fishes.
 6. (fr)Poissons scies
 7. (la)Pristidae

testere balıkları

 1. Testere balığıgiller.
 2. (la)Pristidae

Türetilmiş Kelimeler (bis)

testere balığıgillertestere balıklarıtesteretestere ağzıtestere arkasıtestere çaprazıtestere çerçevesitestere dislitestere diş çaprazını ayarlamatestere dişitestertestedtested and correcttesteetesttest alantest aletleri aracıtest alt bölümütest anxietybalığı çokbalığa aitbalığa çıkmakbalığa gittibalıbalı olan bal yemez mibalı parmağı uzun yemez, kısmetlisi yerbalıbaş
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın