tüp ayak ne demek?

 1. Derisi dikenlilerde özel bir sistemle hayvanın yer değiştirmesine yarayan, su kanal sistemine küçük yan kanallarla bağlı, solunum, besin yakalama, duygu alma fonksiyonlarını da yapmak üzere değişebilen, vücut dışına uzanan deri çıkıntısı. Ambulakral ayak.
 2. Derisi dikenlilerde özel bir sistemle hayvanın yer değiştirmesine yarayan, aynı zamanda solunum, besin yakalama, duyu alma fonksiyonlarını da yapmak üzere değişebilen, vücut dışına uzanan deri çıkıntısı, ambulakral ayak.
 3. (en)Ambulacral foot.
 4. (en)Tube foot, ambulacral foot.
 5. (fr)Pied ambulacraire
 6. (la)Ambulare: yürümek

tüp bademciği

 1. Tuba auditivanın yutağa açıldığı delik çevresindeki lenforetiküler doku kümelenmeleri.
 2. (en)Tonsilla tubaria.

tüp bebek

 1. Üreme organlarındaki rahatsızlıklar yüzünden ana rahminin dışında yumurtanın döllenmesi ve sonra ana rahmine yerleştirilmesi sonucunda doğan bebek.
 2. (en)Test tube baby.
 3. (en)In vitro fertilization.

ayak

 1. Bacakların bilekten aşağıda bulunan ve yere basan bölümü.
 2. Bacak.
 3. Birtakım şeylerin yerden yüksekçe durmasını sağlayan dayak, destek veya bunlardan her biri.
 4. Vücudun belden aşağı bölümü.
 5. Yürüyüşün ağırlık veya çabukluk derecesi.
 6. Basamak.
 7. Fut.
 8. Futun küpü alınarak hesaplanan değer.
 9. Bk. üçayak
 10. (Türkiye'de) Bir ya da daha çok yapımcının, dağıtımcının yalnız kendi filmlerini oynatmak amacıyla bir mevsim boyunca kapattığı sinema ya da sinemalar topluluğu.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

tüp bademciğitüp bebektüp boynutüp buztüp fırçası kromozomlarıtüptüp gaztüp geçittüp kümelenme testitüp ne kadar süre dayanırtübajtübaltübaperitonealtübbatübbanayakayak açmakayak almadık taş olmaz, başa gelmedik iş olmazayak almakayak altındaayak altında çiğnemekayak altında kalmakayak anahtarıayak atmakayak atmamakayaaya aitaya inisaya kemeriaya sofya
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın