sodium citrate ne demek?

 1. Sodyum sitrat

sodyum

 1. Atom numarası 11, atom ağırlığı 22,990, yoğunluğu 0.971 olan, 97,5 °C'de eriyen, deniz ve kaya tuzlarında, doğada birleşik olarak çok yaygın bulunan, beyaz, parlak, mum gibi yumuşak bir element (simgesi Na).
 2. Sembolü Na, Atom numarası 11, Atom kütlesi 22,989 g, e.n. 97,83
 3. Atom numarası 11, atom ağırlığı 22. 99, değerliği 1, sembolü Na olan yumuşak, gümüşümsü beyaz renkte alkali bir metal. Hücreler arası sıvının en önemli ve en çok bulunan katyonu, natriyum. Asit baz dengesini, ozmotik basıncı ve su metabolizmasını ayarlayan impuls taşınmasında görev alan bir elementtir.
 4. Atom numarası 11, atom ağırlığı 22.990, özgül ağırlığı 0.971, değerliği bir, yumuşak, gümüşümsü beyaz renkte, alkali bir metal element, natriyum.
 5. (en)Sodium, natrium, Na.
 6. (en)Sodium.

sodium carbonate

 1. Çamaşır suyu, çamaşır sodası

sodium carboxymethyl cellulose

 1. Na CMC

citrate

 1. Bkz. sitrat
 2. Asit sitrik tuzu
 3. Sitrik asit tuzu

Türetilmiş Kelimeler (bis)

sodium carbonatesodium carboxymethyl cellulosesodium cellulose glycolatesodium chloridesodium cmcsodiumsodium acid pyrophosphatesodium alginatesodium bentonitesodium benzoatesodium bicarboantesodium bicarbonatesodium boratesodsod itsodasoda ashsoda bottlecitratecitrate buffer solutioncitrate synthetasecitrate testcitratedcitrated plazmacitraconic acidcitralcitcitadelcitationcitation of authoritiescite
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın