sodium bentonite ne demek?

 1. Sodyum bentonit

sodyum

 1. Atom numarası 11, atom ağırlığı 22,990, yoğunluğu 0.971 olan, 97,5 °C'de eriyen, deniz ve kaya tuzlarında, doğada birleşik olarak çok yaygın bulunan, beyaz, parlak, mum gibi yumuşak bir element (simgesi Na).
 2. Sembolü Na, Atom numarası 11, Atom kütlesi 22,989 g, e.n. 97,83
 3. Atom numarası 11, atom ağırlığı 22. 99, değerliği 1, sembolü Na olan yumuşak, gümüşümsü beyaz renkte alkali bir metal. Hücreler arası sıvının en önemli ve en çok bulunan katyonu, natriyum. Asit baz dengesini, ozmotik basıncı ve su metabolizmasını ayarlayan impuls taşınmasında görev alan bir elementtir.
 4. Atom numarası 11, atom ağırlığı 22.990, özgül ağırlığı 0.971, değerliği bir, yumuşak, gümüşümsü beyaz renkte, alkali bir metal element, natriyum.
 5. (en)Sodium, natrium, Na.
 6. (en)Sodium.

sodium

 1. Sodyum

sodium acid pyrophosphate

 1. Sodyum asit pirofosfat

bentonite

 1. Bentonit
 2. Bentonit, yumuşŸak balçık, volkanik küllü balçık

Türetilmiş Kelimeler (bis)

sodiumsodium acid pyrophosphatesodium bicarboantesodium bicarbonatesodium carbonatesodium carboxymethyl cellulosesodium cellulose glycolatesodium chloridesodium citratesodium cmcsodsod itsodasoda ashsoda bottlebentonitebentonite gelbentonite slurrybentonite suspensionbentonitbentonit çamurubentonit peltesibentonit süspansiyonubentonikbentonbentobentofaj
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın