sodium bentonite ne demek?

 1. Sodyum bentonit

sodyum

 1. Atom numarası 11, atom ağırlığı 22,990, yoğunluğu 0.971 olan, 97,5 °C'de eriyen, deniz ve kaya tuzlarında, doğada birleşik olarak çok yaygın bulunan, beyaz, parlak, mum gibi yumuşak bir element (simgesi Na).
 2. Sembolü Na, Atom numarası 11, Atom kütlesi 22,989 g, e.n. 97,83
 3. Atom numarası 11, atom ağırlığı 22. 99, değerliği 1, sembolü Na olan yumuşak, gümüşümsü beyaz renkte alkali bir metal. Hücreler arası sıvının en önemli ve en çok bulunan katyonu, natriyum. Asit baz dengesini, ozmotik basıncı ve su metabolizmasını ayarlayan impuls taşınmasında görev alan bir elementtir.
 4. Atom numarası 11, atom ağırlığı 22.990, özgül ağırlığı 0.971, değerliği bir, yumuşak, gümüşümsü beyaz renkte, alkali bir metal element, natriyum.
 5. (en)Sodium, natrium, Na.
 6. (en)Sodium.

sodium benzoate

 1. Gıda katkı maddesi olarak kullanılan kimyasal madde
 2. Sodyum benzoat

sodium

 1. Sodyum

bentonite

 1. Bentonit
 2. Bentonit, yumuşŸak balçık, volkanik küllü balçık

Türetilmiş Kelimeler (bis)

sodium benzoatesodiumsodium acid pyrophosphatesodium alginatesodium bicarboantesodium bicarbonatesodium boratesodium carbonatesodium carboxymethyl cellulosesodium cellulose glycolatesodsod itsodasoda ashsoda bottlebentonitebentonite gelbentonite slurrybentonite suspensionbentonitbentonit çamurubentonit peltesibentonit süspansiyonubentonikbentonbentobentofaj
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın