ova kurbağası ne demek?

 1. Bk. göl kurbağası

göl kurbağası

 1. İki yaşamlılar (Amphibia) sınıfından, kuyruksuz iki yaşamlılar (Anura) takımından, ovalık yerlerde yaşayan, sırtında yeşil lekeler bulunan bir tür. Ova kurbağası.
 2. İki yaşamlılar (Amphibia) sınıfından, kuyruksuz iki yaşamlılar (Anura) takımından, ovalık yerlerde yaşayan, sırtında yeşil lekeler bulunan bir tür, bataklık kurbağası.
 3. (en)Lake frog.
 4. (fr)Grenouille de lac
 5. (la)Rana ridibunda

ova

 1. Çevrelerine göre çukurda kalmış, çoğunlukla alüvyonla örtülü, eğimi az, akarsuların derine gömülmemiş olduğu, genellikle geniş veya dar düzlük, yazı
 2. Düz ya da azıcık eğimli, az çok kalın taşınmış toprak ve lığlarla örtülü, akarsularla parçalanmamış, daha yüksek yer biçimleriyle çevrelenmiş ve oluşum kökenleriyle ayrımlı türleri bulunan ana yer biçimlerinden biri.
 3. (en)Lowland.
 4. (en)Meadow.
 5. (en)Plain.
 6. (en)Coomb.
 7. (en)Coombe.
 8. (en)Flat.
 9. (en)Grassy plain.
 10. (en)Savanna.

ova akçaağacı

 1. Kerestesi kırmızımsı, hava kurusunun özgül ağırlığı 0,65-0,75 gr/cm3 olan bir akçaağaç türü.T. :ova akçaağacı
 2. (al)Feldahorn
 3. (fr)Érable champêtre
 4. (la)Acer compestre

kurbağa

 1. Kurbağalardan, yumurta ile üreyen, yavruları gelişimlerini durgun sularda tamamladıktan sonra kuyruğu ve solungacı körelerek karada yaşayabilen, sıçrayarak yürüyen ve suda iyi yüzen küçük hayvan.
 2. Bk. kuyruksuz iki yaşamlılar
 3. Hem suda hem karada yaşayan, çeşitli solucanların arakonakçılığını da yapabilen, yüzücü ve sıçrayıcı ufak omurgalıların genel adı.
 4. (en)Batrachhian.
 5. (en)Paddock.
 6. (en)Frog.
 7. (al)Frosch
 8. (fr)Grenouille
 9. (la)Ranucula

Türetilmiş Kelimeler (bis)

ovaova akçaağacıova bursal yapışmalarova karaağacıovaloval benzerioval çukuroval delikoval dishoval meyvesi olan tropik bir ağaçovov er potentialov ovlamakkurbağakurbağa adamkurbağa bacağıkurbağa balığıkurbağa balığıgiller
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın