kurbağa balığıgiller ne demek?

 1. Sıcak ve ılık denizlerde yaşayan kemikli balıklar familyası.
 2. (Yun. ouranos: gök; skopein: bakmak) Balıklar (Pisces) sınıfının, kemikli balıklar (Teleostei) takımının, dikenli yüzgeçliler (Acanthopterygii) alt takımından, başları büyük ve geniş, tropik denizlerde ve Akdeniz'de yaşayan türleri olan bir familya.
 3. Kemikli balıklardan, başları büyük ve geniş, tropik denizlerde ve Akdeniz'de yaşayan türleri olan bir familya.
 4. (en)Stargazers.
 5. (al)Himmelsguckeren Dgr.: Yun. ouranos: gök; skopein: bakmak
 6. (fr)Uranoscopes
 7. (la)Uranoscopidae

kurbağa balığı

 1. Sıcak ve ılık denizlerde yaşayan kemikli balık (Uranoscopus scaber).
 2. Kemikli balıklar (Teleostei) takımının,kurbağa balığıgiller (Uranoscopidae) familyasından, 15-25 cm kadar uzunlukta, tropik denizlerde ve Akdeniz'de yaşayan bir tür.
 3. Kemikli balıklardan, kurbağa balığıgiller (Uranoscopidae) familyasından, 25 cm kadar uzunlukta olabilen, tropik denizlerde ve Akdeniz'de yaşayan bir tür, tiryaki balığı.
 4. (en)Stargazer.
 5. (fr)Uranoscope
 6. (la)Uranoscopus scaber

kurbağa

 1. Kurbağalardan, yumurta ile üreyen, yavruları gelişimlerini durgun sularda tamamladıktan sonra kuyruğu ve solungacı körelerek karada yaşayabilen, sıçrayarak yürüyen ve suda iyi yüzen küçük hayvan.
 2. Bk. kuyruksuz iki yaşamlılar
 3. Hem suda hem karada yaşayan, çeşitli solucanların arakonakçılığını da yapabilen, yüzücü ve sıçrayıcı ufak omurgalıların genel adı.
 4. (en)Batrachhian.
 5. (en)Paddock.
 6. (en)Frog.
 7. (al)Frosch
 8. (fr)Grenouille
 9. (la)Ranucula

Türetilmiş Kelimeler (bis)

kurbağa balığıkurbağakurbağa adamkurbağa bacağıkurbağa gibikurbağa gibi ses çıkarmakkurbağa karnıkurbağa kaya balığıkurbağa otukurbağa testikurbakurbacıkkurbaga karidesikurbbalığı çok
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın