organın aşağıya kayması ne demek?

 1. (en)Ptosis.

organın alınması

 1. (en)Amputation.

organın bağlanma noktasına yakın

 1. (en)Proximal.

aşağıya

 1. (en)Downstairs.
 2. (en)Down.
 3. (en)Over.
 4. (en)Downwards.

kayma

 1. Kaymak (II) işi.
 2. Herhangi bir sebeple filmin atlaması, görüntünün perdeye veya ekrana tam olarak gelmemesi.
 3. Bir cismin sürtünme ya da sürtünmesiz bir yüzeyde ötelenme devinimi,
 4. Bir cismin sürtünme ya da sürtünmesiz bir yüzeyde ötelenme devinimi,
 5. Filmin herhangi bir nedenle atlamasıyla çerçevenin pencereyle çakışmasının önlendiği, bunun sonucu görüntülüğe, art arda gelen iki resmin yarı bölümlerinin yansıdığı bir gösterim bozukluğu; çerçevekayması
 6. Örtücünün, filmin aralı devinimiyle eşlemeli çalışmamasından dolayı pencereyi iyice kapamaması sonucu, parlak nesnelerin birbiri üstüne binmiş gibi görünmesi; resimkayması.
 7. Gülle atmada, atış için ön hızı kazanmak amacıyla, atma döngüsü içinde yerden yükselmeden atış yerine doğru yapılan sekme.
 8. Spektral bir hattın dalga boyunda; yoğunluk, kütle, hareket, absorpsiyon, saçılma, yayınımdan kaynaklanan hafif değişiklik.
 9. Bk. göreceli konum (değeri)
 10. (en)Skid.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

organın alınmasıorganın bağlanma noktasına yakınorganın normal yeriorganın yerinden kaymasıorganını almakorganı alınmış kimseorganı kaldıran kasorganı normal yerine getirmeorganorgan aktarımıorgan anatomisiorgan bağışı kartıorgan bankorgadıaşağıyaaşağıya çekmekaşağıya çevrinaşağıya çevrinmeaşağıya doğruaşağıya doğru hava akımıaşağıya doğru olanaşağıya doğru yönlendirilmiş kümeaşağıya hareketaşağıya kadar uğurlamakaşağıaşağı akanaşağı akımaşağı almakaşağı almanca
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın