kunduz kuyruğu anten ne demek?

 1. (en)Beavertail antenna.

kunduz kuyruğu ışın

 1. (en)Beavertail beam.

kunduz

 1. Kemirgenlerden, kuyruğu geniş ve yassı, art ayak parmaklarının arası perdeli, ağaçları kemirerek beslenen, su kıyılarında yaşayan, yuvalar ve su setleri kuran, postu değerli bir hayvan (Castor fiber).
 2. Kemiriciler (Rodentia) takımının,kunduzgiller (Castoridae) familyasından, 100 cm kadar uzunlukta, 38 cm kadar kuyruğu olan, sırtı soluk sarı, karnı daha açık, ağaçları kemirerek deviren ve üzerini çamur ile sıvayarak, 2-3 m yükseklikte yuvalar yapan, Avrupa ve Asya'da yaşayan soyu azalmış bir tür.
 3. (en)European beaver.
 4. (en)Beaver.
 5. (en)Castor.
 6. (fr)Castor
 7. (la)Castor fiber
 8. (la)Castor

anten

 1. Boşlukta yayılan elektromanyetik dalgaları toplayarak bu dalgaların transmisyon hatları içerisinde yayılmasını sağlayan cihaz.
 2. Duyarga.
 3. Olta şamandırasının alt ve üst kısmında bulunan ince uçlar.
 4. Bk. uyarga
 5. Bk. alıcı uyarga
 6. Bk. dalgalık
 7. Bk. duyarga
 8. Çeşitli eklem bacaklıların başlarında bulunan eklemlerden yapılmış bir çift duyu alma organı, duyarga.
 9. Bazı hayvanların baş bölgelerinde bulunan algılama organı, duyarga.
 10. (en)Antenna.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

kunduz kuyruğu ışınkunduzkunduz böceğikunduz esansıkunduz kuyrugu antenkunduz kuyrugu isinkunduz kürkükunduzböceğikunduzgillerkundukkundurakundura bıçağıkundura boyacısıkundura burnukundakundağa sarmakkundakkundak bağıkundak bezikuyruğu ile tutmakkuyruğu kesik hayvankuyruğu kesilmiş hayvankuyruğun kemikli kısmıkuyruğuna basmakkuyruğunu kesmekkuyruğunu kısaltmakkuyruğunu kısmakkuyruğa almakkuyruğa benzerkuyruğa benzer şeykuyruğa girmekkuyruğa koymakkuyruga benzerkuyruga yakın
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın