kalb midyesi ne demek?

 1. Bk. yürek midyesi

yürek midyesi

 1. Yassı solungaçlılar (Lamellibranchiata) sınıfından, kabuk parçaları yürek biçiminde ve eşit büyüklükte olan, dış yüzeyinde dikenlerle kaplı eğeler uzanan türleri olan bir yumuşakça cinsi. Kalp midyesi.
 2. Yassı solungaçlılar (Lamellibranchiata) sınıfından, kabuğu yürek biçiminde ve eşit büyüklükte iki parçadan oluşan, dış yüzeyinde dikenlerle kaplı türleri olan bir yumuşakça cinsi, kalp midyesi.
 3. (en)Heart mussel.
 4. (fr)Bucarde
 5. (la)Cardium

kalb kası

 1. Bk. yürek kası

kalb olmak

 1. Değişmek.
 2. Dönüşmek.
 3. (en)Change

midye

 1. Yassı solungaçlı, yumuşakçalardan, kabukları birbirine eşit, denizlerin kayalık yerlerinde kümeler durumunda yaşayan eti yenir bir hayvan (Mytilus).
 2. Yassı solungaçlılar (Lamellibranchiata) sınıfından, kabuğu eşit parçalı, ön tarafı sivri ve uzun, art tarafı yuvarlak üçgen biçiminde olan, bütün denizlerde yaşayan bir yumuşakça cinsi.
 3. Asalak yaşama uymuşları bulunmakla birlikte, hekimlik yönünden yalnız arakonakçı türleri dolayısıyle ve çok seyrek olarak anılan bir bölüm yassısolungaçlıların ortak adı.
 4. Yassı solungaçlılar (Lamellibranchiata) sınıfından, kabuğu eşit parçalı, ön tarafı sivri ve uzun, arka tarafı yuvarlak üçgen biçiminde olan, bütün denizlerde yaşayan bir yumuşakça cinsi.
 5. (en)Mussel.
 6. (al)Muschel
 7. (fr)Moule commune
 8. (fr)Moule
 9. (la)Mytilus

Türetilmiş Kelimeler (bis)

kalb kasıkalb olmakkalb ül akrebkalbkalbasakalbe aitkalbe dokunmakkalbe güç verenkalbenkalbetmekalkal gelmekkal ocağıkal u kılkalamidyemidye ağılanmasımidye çorbasımidye dolmasımidye istiridye kabuklarımidyanmidmid midmid airmid aprilmid august
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın