kısıtlı yemleme ne demek?

 1. Ticari yumurtacı piliçlerde cinsel olgunluğun 19-20 haftalık yaşa göre ayarlanması veya yağlanma eğilimi olan damızlık etlik tavuklarda tüketilen yemin azaltılması esasına dayanan, benzer uygulamaların diğer hayvan türlerinde de yapıldığı yemleme programı, sınırlı yemleme.
 2. (en)Restricted feeding, limited feeding.

kısıtlı aracı

 1. Kendi adına alım ve satımda bulunamayan ancak alıcı ile temsilci arasındaki pay ve borç belgitleri alım ve satımına aracı olan kişi.
 2. (en)Broker.
 3. (fr)Remisier

kısıtlı eniyileme

 1. (en)Constrained optimization

yemleme

 1. Yemlemek işi.
 2. Tuzağa veya oltaya takılan yem.
 3. Bir kimseyi elde edecek, kandıracak biçimde davranma
 4. Ağızotu.
 5. İnternet kullanıcıların şifreler, kullanıcı adları gibi kişisel tanımlama bilgilerini ve finansal hesap erişim bilgilerini soysal mühendislik ve teknik hileler kullanılarak elde etmeyi hedefleyen saldırılar.
 6. (en)Priming.
 7. (en)Bait.
 8. (en)Feeding.
 9. (en)Baiting.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

kısıtlı aracıkısıtlı eniyilemekısıtlı iç dönmekısıtlı olmakısıtlı tecim uygulamasıkısıtlıkısıtlılıkkısıtlakısıtlamakısıtlamakkısıtlamalarkısıtlamamakkısıtkısıt altına almakkısıcılı memekısıkkısık ateşte pişirmekkısık boğuk ses eskimo kızak köpeğikısık gözlüyemlemeyemleme araştırmasıyemleme barutuyemleme denemesiyemleme düzeyiyemleme kat sayısıyemleme standartlarıyemleme yöntemiyemlemekyemyem aramayem atmakyem ayarında maddeyem balığı
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın