feed additives ne demek?

 1. Yem katkı maddeleri

yem

 1. Hayvan yiyeceği.
 2. Kuş ve balık tutmak için tuzağa bırakılan, oltaya takılan yiyecek veya yiyecek görüntüsündeki nesne
 3. Ağızotu.
 4. Birini aldatabilmek için hazırlanmış düzen, kullanılan kimse veya şey.
 5. Hayvanlar tarafından tüketilen ve hayvanların yaşama ve verim gereksinimlerini enerji ve/veya besin maddeleri yönünden karşılamak amacıyla belli sınır ve koşullarda yedirildiği zaman sağlığına zararlı olmayan, yararlanılabilir durumdaki organik ve/veya inorganik besin maddelerinin bir veya birkaçını kapsayan, bitkisel veya hayvansal kökenli veya doğada serbest olarak bulunan maddeler.
 6. Yapısında organik ve inorganik besin maddelerini bulunduran, belli oranlarda verildiğinde yetiştirciliği yapılan canlının sağlık, gelişme, üreme, verim gibi özellikleri üzerinde olumlu etki yapan maddeler.
 7. Balıkları cezbetmek için olta iğnesine takılan veya tuzak ağlar içine konulan, sinek, canlı yem, yem solucanı gibi gerçek veya yapay balık yemleri.
 8. (en)Feed.
 9. (en)Bait.
 10. (en)Draw.

feed additive

 1. Yem katkı maddesi

feed additive concentrate

 1. Yem katkı konsantresi

additives

 1. Katkılar

Türetilmiş Kelimeler (bis)

feed additivefeed additive concentratefeedfeed a coldfeed a meterfeed backfeed back etkifeed back inhibitionfeed back mechanismfeed blocksfeefee chargingfee descriptionfee faw fumfee for the nightadditivesadditiveadditive complementary coloursadditive componentadditive effectadditive functionadditifadditif etkiadditif özellikadditif reaksiyonadditionadditament
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın