enzyme poison ne demek?

 1. Enzim zehiri

enzim

 1. Bkz. ferment
 2. Bir kimyasal tepkimeye sebep olan ve onu hızlandıran, eriyebilir organik madde.
 3. Bk. özgen
 4. Hücre içinde üretilen ve bütün hayat olatlarını başlatan, hızlandıran, protein yapısındaki Katalizör proteinlere verilen ad. Biyokimyasal tepkimelerin gerçekleşme sürecini hızlandırır, ancak sürecin oluş biçimini etkilemezler.
 5. Canlı hücrelerce sentezlenen ve biyolojik olayları seçimli olarak katalizleyen, genelde protein yapısında polimer madde.
 6. Hayvansal veya bitkisel dokular tarafından sentezlenen, besin maddelerinin sindirilmelerini sağlayan, organizmada maddelerin parçalanma ve birleşmelerini düzenleyen, bu işlemlerin yönünü ve hızını belirleyen fakat işlem sırasında değişmeyen organik, protein tabiatında maddeler. Katalizledikleri tepkimelerin tipine bağlı olarak oksidoredüktazlar, transferazlar, hidrolazlar, liyazlar, izomerazlar ve ligazlar olarak gruplandırılırlar.
 7. Biyokimyasal tepkimeleri başlatan, hızlandıran ve tepkime sonunda başlangıç yapısını koruyarak tepkimeden ayrılan protein yapısındaki katalizör bileşikler.
 8. (en)Enzyme.
 9. (fr)Enzyme

enzyme activitation

 1. Enzim aktivasyonu

enzyme activity

 1. Enzim etkinliği

poison

 1. Zehirlemek
 2. Zehir, ağı, sem
 3. İçine zehir katmak
 4. Zehir içirmek
 5. Bozmak, ifsat etmek
 6. Zehir vermek

Türetilmiş Kelimeler (bis)

enzyme activitationenzyme activityenzyme immunoassayenzyme inductionenzyme inductorenzymeenzyme inhibitionenzyme inhibitorenzyme linked immunosorbent assayenzyme therapyenzymaticenzymaticallyenzygoticenzenzaenzadenzalenzampoisonpoison control centerpoison fangpoison fishingpoison gaspoison hemlockpoison ivypoison pen letterpoison pillpoison sumacpoisepoise s.t. onpoisedpoised forpoipoignancypoignantpoignantlypoikilergazi
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın