ekonomik baskı ne demek?

 1. Bk. iktisadi baskı

iktisadi baskı

 1. Baskı gruplarının, kendi istek ve niyetleri doğrultusunda hükümetlerin iktisadi karar süreçlerini ve politikalarını etkilemesi.
 2. İktisadi karar birimlerinin kendi istek, niyetleri doğrultusunda diğer iktisadi karar birimlerini karar alma sürecini etkilemesi.
 3. (en)Economic pressure.

ekonomik bakımdan güçlü

 1. (en)Respectable.

ekonomik biçimde

 1. (en)Economically.

baskı

 1. Bir eserin basılış biçimi veya durumu
 2. Bası sayısı.
 3. Bir eserin tekrarlanarak yapılan baskı işlemlerinden her biri.
 4. Giysinin içine kıvrılıp dikilen kenarı.
 5. Hak ve özgürlükleri kısıtlayarak zor altında bulundurma durumu, tahakküm
 6. Bir maddeyi sıkıp ezen alet, pres.
 7. Belirli ruhsal etkinlik ve süreçleri, kişinin isteği dışında bilinçaltına itmesi veya bu itilenlerin bilince çıkmasını önleme durumu.
 8. Top oyunlarında karşı takım oyuncusunun hareketini ve sonuç almasını engellemek amacıyla uygulanan yakın savunma durumu, pres.
 9. Tutma görevi alınan karşı takım oyuncusunun hareketini ve sonuç almasını engellemek amacı ile uygulanan yakın savunma türü.
 10. T. Basıp sıkacak, tazyik edecek şey. Sıkı tazyik.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

ekonomik bakımdan güçlüekonomik biçimdeekonomik birlikekonomik buhranekonomik bunalımekonomikekonomik açıdan güvenilirlikekonomik ambargoekonomik amborgoekonomik analizekonomik artıkekonomiekonomi biçimleriekonomi bilimiekonomi bölümüekonomi classbaskıbaskı ağırşağıbaskı altına alınmış enflasyonbaskı altına alınmış talepbaskı altına almakbaskı altındabaskı altında kalmabaskı altında olanbaskı altında olmakbaskı altında tutmakbaskbask inbask in the sunbask kabilesinden kimsebaskak
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın